„Pro nás bylo největším plusem, že jsme se setkali zase s trošku jiným pojetím hokeje. Navíc to bylo velké zpestření. Přece jen je to něco jiného než hrát pořád dokola s mužstvy z regionu,“ řekl k akci trenér Vítkovic Miroslav Fryčer. Nejpovedenější utkání předvedl tým proti Hamburku. Mužstvo poskládané především z Kanaďanů se prezentovalo agresivním hokejem a hrou do těla, přesto nemělo šanci. Vítkovice je jasně přehrály 3:0.

„Vyhráli jsme s nulou a předváděli jsme to, co jsme chtěli. Ačkoli jsme museli hrát bez Šimíčka s Hubáčkem, ostatní kluci je dokázali zastoupit. Ukázalo se, že když hrajeme šedesát minut, dokážeme porazit opravdu každého,“ pochvaloval si Fryčer.

Vyvrcholení turnaje, kterým měl být zápas s Bernem, se bohužel díky výkonu rozhodčího stalo fraškou. Ostravský tým byl neustále vylučován a nad některými výroky kroutili hlavou i funkcionáři Bernu, kteří se už během zápasu přišli omluvit. „Jsem klidný člověk, k rozhodčím se obyčejně nevyjadřuju. Ale to opravdu nemělo obdoby. V duchu jsem se omlouval všem českým rozhodčím, protože ti by si něco podobného nikdy nedovolili,“ kroutil hlavou Fryčer

Hlavním lákadlem turnaje měly být obrovské návštěvy. Minulý ročník sledovalo až dvanáct tisíc diváků, tentokrát ale byly počty mnohem nižší. Proslavená tribuna na stání byla uzavřena a k dispozici byla jen místa na sezení. Návštěvy se pohybovaly okolo tisícovky, výjimkou byl jediný duel, a to zápas domácího celku proti Langnau. Utkání nesmiřitelných rivalů sledovalo skoro pět tisíc fanoušků.

A co turnaj ukázal? Vítkovice se extraligy bát nemusí. Opřít se mohou o dvojici brankářů, přičemž především Martin Prusek zachytal famózně. V obraně byla místy ještě okna, ale ta vyplývala z útočného pojetí hry. Ofenzivní fáze by pak mohla být nejsilnější zbraní týmu. Na rozdíl od minulých sezon se neprosazoval pouze první útok, ale góly dávali i ostatní. Ukazuje se, že zkušení borci jako Viktor Ujčík, Ivo Prorok a Róbert Petrovický, který v týmu bohužel odehraje jen pár zápasů, jsou opravdovými posilami a mužstvo se o ně bude moci opřít.

Tým se navíc v Bernu dokázal obejít i bez několika zraněných opor. Nemocný Michal Barinka do Švýcarska ani neodcestoval, úvodní duel pak vystavil stopku Romanu Šimíčkovi a Petru Hubáčkovi. Všichni by ale měli být do startu soutěže, která začíná příští pátek, zcela fit.