Martin Prusek se na turnaji v Bernu představil opravdu ve vynikající formě. Odchytal dva zápasy a jeho průměr byl dvě branky na utkání. To se může jevit jako dost, ale všechny čtyři góly dostal od Bernu v oslabení. A to mu nikdo za vinu dávat nemůže. Zvlášť když zápas proti domácímu celku se prostě vyhrát nedal. Hlavní rozhodčí nadělil Vítkovicím osmnáct dvouminutových, pět desetiminutových trestů a Trnka, Prorok a Burger byli vyloučení do konce utkání.

„Takhle jednostranně vedený zápas jsem ještě nezažil. Spíše jsem v NHL byl svědkem několika hromadných bitek. Takovou největší si pamatuji, když jsme s Ottawou hráli proti Philadelphii. To byla opravdu obrovská rvačka. Ale to, co se dělo v zápase s Bernem, to jsem opravdu ještě nezažil,“ kroutil hlavou Prusek, který se po utkání jen tak tak držel na nohou.

„Odehrál jsem ve dvou dnech dva zápasy a to samo o sobě je dost náročné. A navíc přišla ta třetí třetina duelu s Bernem, kterou jsme v podstatě celou odehráli v oslabení. To se projeví. Jde hlavně o to, že si člověk ani na chvíli neodpočine. Když to soupeř točí dvě minuty v kuse v pásmu, gólman musí celou dobu být v brankářském postoji a to je obrovský zápřah hlavně na nohy,“ postěžoval si gólman Vítkovic. V Bernu udržel skoro sto minut čisté konto, první branku dostal až v polovině posledního zápasu. Přesto optimismus ze svého výkonu krotí. „To samozřejmě potěší. Cítil jsem se dobře a snad jsem nezklamal. Ale spokojený… Jsem především rád, že jsme odehráli dobré zápasy. A nějakou spokojenost zatím brzdím, až budeme v lize. Důležité je, abych chytal dobře v sezoně,“ uvedl Prusek.

Vítkovice sice nakonec skončily až třetí, ale herně rozhodně nezklamaly. Žádný soupeř je nepřehrál a pokud se hrálo pět na pět byly lepším týmem i v duelu s Bernem. „Myslím, že turnaj splnil to, co jsme čekali. Zažili jsme zase trošku jiný hokej. Je to tady hodně o bruslení, zápasy byly ve velké rychlosti a jsem přesvědčen, že to byla nejtěžší utkání přípravy. Věřím, že nám to v lize pomůže,“ pochvaloval si turnaj vítkovický brankář.

Ostravský tým byl ubytován přímo v centru Bernu a hráči tak volné chvíle mezi zápasy trávili prohlídkami města. „Byli jsme se projít po městě a chodili jsme do centra na kávičku. Po zápasech bylo dost času posedět venku a pokecat. Bern je pěkné město, takové upravené a moc se mi tu líbilo,“ dodal Martin Prusek.