Hodně rušné léto má za sebou hokejový tým ostravské Sarezy, který do prvoligové sezony vstupuje s jasným cílem: „Opět se chceme probojovat do play-off,“ vyhlásil jasně generální manažer Petr Fabián.

Kromě tradičních pracovních povinností spojených s pokrytím rozpočtu a doplněním hráčského kádru, řešil v létě i nezvyklou a nepříjemnou situaci. „Ráno se probudíte, otevřete noviny a tam stojí, že Sareza prodává licenci do Vsetína. Tak vytočený jsem už dlouho nebyl,“ kroutí ještě dnes hlavou Fabián, který pak měl celý další týden o práci postaráno. „Byl to samozřejmě nesmysl, který někdo z okolí hodil do placu. Viděl jsem v tom i jasný úmysl náš klub poškodit. V Sareze se udály změny a řada lidí čekala, že klub zanikne. My ale fungujeme dále,“ podotkl Fabián, který bezprostředně po článku obvolával klubové sponzory a partnery. Otevřeně přiznal, že od některých lidí slyšel i hodně nepříjemné reakce. „Ani jsem se jim ale nedivil, na chod klubu finančně přispívají, a pak slyší, že licenci prodáváme. Klubový rozpočet sice úplně pokrytý nemáme, což ale nemá s malými výjimkami asi žádný klub v první lize. Výplaty ale chodí u nás v Sareze včas a ještě se nestalo, že by klukům přišly na účet peníze o týden později,“ poznamenal Fabián.

Chce pokračovat ve filozofii, kdy staví kádr na hokejistech z ostravského regionu. „Tuhle cestu jsme zvolili už v loňské sezoně a myslím, že se nám vyplatila. Jistě, vždycky se najde pár kluků odjinud, ale určitě chceme sázet na hokejisty, kteří mají k Ostravě vztah. I proto jsem rád, že náš tým vede můj bývalý spoluhráč z Vítkovic Honza Vavrečka, který byl na konci minulé sezony vlastně jediným kandidátem na post hlavního kouče.“ Věří, že po loňských solidních výkonech, udrží klub i slušnou návštěvnost na domácí zápasy. „Myslím, že hráči jako Zdena Pavelek, Robert Najdek, Ctirad Ovčačík nebo David Mocek jsou velkými posilami.“

Blízko před dotažením je příchod také útočníka Radka Hubáčka, který je kmenovým hráčem Vsetína. „Celý jeho příchod řeší jeho agent, protože situace okolo Vsetína je stále hodně nejasná. Pevně věřím, že do víkednu se vše dořeší,“ dodal Fabián.