Ten je součástí ostravského týmu od chvíle, kdy Sareza postoupila do první ligy. Charizmatický útočník věří v úspěch svého týmu v letošním ročníku. Část přípravy zmeškal kvůli zranění, přesto je v optimální formě a bude se snažit dovést svůj tým do vyřazovací části naší druhé nejvyšší hokejové ligy. „Jasným cílem je pro nás play-off. To je naše základní meta,“ říká jasně Šebesta.

Začínáte sezonu. Vaším protivníkem bude Dukla Jihlava. Věříte si na ni?

Je vždy velice těžké hodnotit před startem ligy možnosti soupeře. Jak náš, tak jejich kádr se změnil, a nesmíme je podceňovat, ale na druhé straně ani přecenit.

Zhodnoťte náladu v kabině před novým ročníkem soutěže?

Nálada v kabině je dobrá. Kluci jsou dobře nastartovaní. Každý z nás se už nemůže dočkat opravdového mistrovského zápasu. Od začátku do toho chceme vletět ze všech sil.

Myslíte si, že start ligy pro vás bude úspěšný?

Doufám v to. Začátek je nejdůležitější. Pokud se vám nepodaří, dostanete se do špatné psychické nálady a strašně těžko se toho komplexu zbavujete. Prostě pro nás je teď prioritou vkročit do sezony co nejlépe a dostat se na vítěznou vlnu. Jste jako kapitán spokojen s vaším mužstvem? Samozřejmě, máme velice kvalitní tým. Je zde plno zkušených a dobrých hráčů. Dalo by se říct, že máme celkem pět silných pětek. Myslím, že jsme schopni dostat se v sezoně daleko.

Jak daleko…

Tím základem je pro nás play-off. Tam se jednoznačně musíme dostat. Potom už máme osud ve svých rukou a uvidíme, jak s ním naložíme.

Nedávno se v různých médiích objevily spekulace o prodeji licence do Vsetína…

To je absolutní nesmysl! (rezolutně) Jak trenér Vavrečka, tak generální manažer Fabián nás ještě ten den, kdy se tyhle bláboly v novinách objevily, ujistili, že jsou nepodložené a smyšlené. Jednoduše to není pravda. My tady zůstáváme dál!

Prozraďte, jak tyto spekulace přijala kabina?

Kluci z toho byli samozřejmě v první chvíli nešťastní, ale jak říkám, vedení nám hned vše objasnilo. Všichni to pak okamžitě hodili za hlavu.