Ti by měli moravskému klubu pomoci odčinit loňské zaváhání a dovést mužstvo do play off.

"V minulých sezonách jsme sázeli spíše na mladíky, ale ukázalo se, že například v přesilovkách zkušení hráči hodně chyběli. Rozhodli jsme se proto jinak, podařilo se nám sestavit kvalitní tým, ale zůstáváme na zemi. Mezi favority soutěže se určitě netlačíme," řekl na dnešní tiskové konferenci generální manažer klubu František Černík, pro nějž je letošní sezona jubilejní dvacátou ve vedení vítkovického klubu.

Vedení klubu bylo na přestupovém trhu před zahájením nového ročníku extraligy mimořádně aktivní. Do kádru přišli brankář Martin Prusek (Petrohrad), obránci Jiří Heš (Trenčín), Pavel Trnka (Plzeň), Jiří Marušák (Djurgaarden), útočníci Viktor Ujčík (Kärpät Oulu), Radim Hruška (Kometa Brno), Róbert Petrovický (Leksand) a Ivo Prorok (Litvínov).

"Myslím, že máme kádr mnohem silnější než v minulé sezoně. Odešel sice náš nejlepší střelec Zbyněk Irgl, ale dokázali jsme ho nahradit hráči, kteří by měli patřit mezi největší osobnosti soutěže," uvedl trenér Miroslav Fryčer.

Vedle Irgla klub opustili i Radoslav Kropáč, Stanislav Jasečko, Radek Procházka, Jan Dresler, Tomáš Káňa, Stanislav Hudec, Lukáš Chmelíř a David Mocek, změn doznal také realizační tým. Novým asistentem je Jan Daneček, který přišel z Třince.

S přípravou byli ve Vítkovicích vcelku spokojeni, mužstvo vyhrálo Tatranský pohár a na turnaji v Bernu skončilo třetí. "Všechny posily do kádru zapadly, i když naše kabina je v tom trochu specifická a nepřijme mezi sebe hned každého, kdo přijde. Zkušení hráči byli pro naše mladíky i pro hokejisty střední generace vzorem v přístupu, věřím, že se to projeví i v bojích o body," řekl Fryčer.

Vítkovice zahájí extraligu v pátek v Plzni, v domácí premiéře nového ročníku pak v neděli přivítají Liberec. Podle Fryčera je důležitý vstup do sezony, ale zda je los těžký, nebo ne, kouč neřeší. "Trocha nervozity v začátku se projeví vždycky, ale žádný velký problém v tom nevidím," dodal Fryčer. uhe nkr