Příprava skončila, od této chvíle začíná boj o body. Jan Vavrečka se poprvé postaví na střídačku prvoligového celku v mistrovském utkání. Strach ze své premiéry však nemá. „Chceme uspět. Naším cílem je minimálně zopakovat loňský postup do play–off,“ říká rezolutně.

Sarezu čeká opravdu těžký vstup do nového ročníku naší druhé nejvyšší soutěže. Úvodní dvě utkání hraje na ledě soupeře. První zápas hraje dnes na Vysočině, v dalším na ni čeká derby v Havířově. „Mnoho lidí si může myslet, že je to pro nás nevýhoda. Já jsem naopak v tomto ohledu optimistický. Znám to z pohledu hráčů. Myslím, že budeme hrát uvolněněji. Nebude na nás vyvíjen tlak. S tím se naopak budou muset vyrovnat naši soupeři, kteří budou hrát doma. Možná nám to i pomůže,“ vysvětluje Vavrečka.

Ostravští hokejisté chtějí ze zápasů vytěžit maximum. „Musíme zabojovat. Pokud vyhrajeme oba zápasy, bude to pro nás obrovská psychická vzpruha. Jestliže jednou prohrajeme, nebude to až tak závažné. Problém nastane ve chvíli, kdy neuspějeme ani v jednom utkání. To potom na nás budou v prvním domácím utkání proti Šumperku všichni obrovsky tlačit,“ prozradil obavy lodivod Sarezy.

Stejně jako ostatní i Ostravané se budou muset přizpůsobit novému hracímu systému první ligy. „Rozlosování pro nás není nijak důležité. Hráči musejí pořád hrát na sto procent a je jedno, jestli proti nám stojí tým z Čech nebo z Moravy. Je ale pravda, že to může pomoci snížit náklady klubů.“

Soupiska Ostravských se oproti uplynulé sezoně příliš nezměnila. Přišli však o mladého a talentovaného útočníka Petra Janečku, který putoval do Olomouce výměnou za Roberta Najdka. Úspěch pak Sareza zaznamenala tím, že z Třince získala velezkušeného Zdeňka Pavelka. „Naším záměrem je hrát především ofenzivní hokej. To se nám, podle mého názoru, bude s tímto kádrem dařit. Hlavními pilíři našeho týmu budou především zkušení hráči, jakými jsou například Rimmel, Šebesta nebo právě Pavelek. V tuto chvíli však máme velice kvalitní tři pětky. Čtvrtou formaci tvoří především mladí hráči, kteří nás ale v přípravě mile překvapili. Všichni podávali opravdu dobré a stabilní výkony,“ zhodnotil sílu svých svěřenců Vavrečka.

Jinou kapitolou je však příchod Ctirada Ovčačíka, kterého do Sarezy zapůjčily na dva měsíce Vítkovice. „Ovčačík je pro nás velkou posilou, bohužel nám pomůže pouze v začátku soutěže. Poté se vrátí do Vítkovic. Něco podobného může potkat i naši brankářskou jedničku Jakuba Štěpánka. Ten totiž v případě, že by se jeden z brankářů Vítkovic zranil, nebo odešel, okamžitě přešel do extraligy. Proto mu budou záda krýt Masný s Ilášem. Navíc máme i dohodu se Zlínem, kde působí Jakub Čech a může nám kdykoli vypomoci,“ dodal závěrem Vavrečka.

Utkání Dukla Jihlava – Sareza Ostrava začíná dnes 12. září v 17.30 hodin na Horáckém zimním stadionu.

Soupiska HC Sareza Ostrava 2007/2008

Brankáři: Jakub Čech, David Iláš, Radek Masný, Jakub Štěpánek.

Obránci: Lukáš Buček, Vladimír Holík, Ondřej Měkýš, David Mocek, Ctirad Ovčačík, Milan Ovšák, Michal Palík, Patrik Rimmel, Jan Tesařík, David Vajda, Lukáš Vnenk.

Útočníci: Daniel Boháč, Lukáš Bokroš, Jakub Dušek, Libor Gelačák, Radovan Glas, Petr Grygar, Ivo Mocek, Robert Najdek, Michal Novák, Zdeněk Pavelek, Jiří Řipa, Dalibor Sochorek, Vladimír Svačina, Pavel Šebesta.