„Každý zápas na začátek bude těžký. Úvodní utkání jsou hodně důležitá, ale na druhé straně sezona je dlouhá, takže bych to zase nějak moc nepřeceňoval,“ zamyslel se nad premiérou ostravský kouč Miroslav Fryčer, který včera večer oznámil, kdo se postaví do branky. „Chytat bude Martin Prusek,“ řekl Fryčer.

Jeho svěřenci by měli být v Plzni kompletní. Menší problémy má jen Petr Hubáček, který na tréninku dostal pukem do obličeje, ale i on by měl nastoupit. Ovšem na západě Čech to nebude mít vítkovický tým jednoduché. Plzeň totiž také v létě poměrně mohutně posilovala a tahounem mužstva by se měl stát Tomáš Vlasák, který se vrátil ze Švédska. Pro ostravské fanoušky je zajímavé i to, že kádr Lasselsbergeru posílili i dva exvítkovičtí hráči Jan Dresler a Stanislav Jasečko.

Tým pak věří, že letošní sezona bude konečně úspěšná. „Určitě chceme postoupit do vyřazovacích bojů. Ale to si nemusíme říkat, to každý v kabině ví. A v čem je naše síla? Máme dobré brankáře. A pak bych řekl, že je to vyvážené. Nemáme žádné superhvězdy v útoku, ale snažíme se, aby mužstvo hrálo kompaktně,“ řekl k ambicím na webových stránkách Plzně trenér Radim Rulík.

Zápas na západě Čech a také následné domácí utkání proti Liberci bere trenér Fryčer jako seznamovací a nechce z nich nic vyvozovat. „Všichni mají na začátku dostatek síly a je to takový první krůček, který bychom chtěli zvládnout. Přece jen loni nám úvod nevyšel a letos chceme začít úplně jinak. První dva zápasy jsou vždycky premiéra buď venku, nebo doma. Takže hráči jsou ještě nervózní a nepředvedou všechno, co v nich je. Pro nás loni skočila sezona hodně brzy, a půjde tedy o první zápas o body po dlouhé době. A pak, v neděli se představíme poprvé vlastním divákům, takže z těch úvodních utkání bych příliš velké závěry nedělal. Ale samozřejmě je chceme co nejlépe zvládnout,“ uvedl Miroslav Fryčer.

Vítkovice opravdu čeká první extraligový duel po skoro sedmi měsících a klub věří, že natěšeni nebudou jen hráči, ale i diváci a na první domácí duel v neděli slušně zaplní ČEZ Arénu.