„Chceme znovu nastartovat atmosféru, která by měla pomoci klukům na ledě. Naším plánem je zapojit do fandění, co nejvíce lidí. Proto jsme pro nedělní zápas proti Liberci připravili choreo. Věříme, že se bude líbit,“ říká předseda Fanclubu HC Vítkovice Luděk Volný. „Rozhodli jsme se přijít s něčím velkým. Naše choreografie bude zabírat sektory B2, B3 a B4, což jsou sektory za trestnou lavicí,“ poznamenal Volný. „Proto chceme poprosit všechny diváky, kteří budou mít na tato místa vstupenku, aby nám pomohli,“ prozrazuje dále Volný.

„Základem této choreografie jsou kartony. Jde jen o to, aby ti, kteří na svém místě karton najdou, jej v pravý čas zvedli nad hlavu,“ říká Volný. Kdy však ten pravý čas přijde? „Vedení nám prozradilo časový plán začátku prvního domácího zápasu. Před utkáním by měla proběhnout světelná show, kterou budou doprovázet roztleskávačky. Poté se v hale setmí a roztleskávačky udělají špalír před vchodem domácích hráčů na led. V tu chvíli dohraje i hudba, a to by měl být ten správný moment. V ten okamžik by totiž měly být osvětleny bodovkami pouze sektory, na kterých bude choreografie probíhat. V jednání je ještě i zvukový povel, například gong,“ vysvětluje dále.

Předseda Fanclubu Volný souhlasí s názorem, že v realizaci tohoto plánu mohou nastat komplikace. „Pro každý případ jsme se rozhodli, že na každý sektor, kterého se choreografie týká, umístíme několik členů fanklubu, kteří vše ostatním ještě na místě vysvětlí.“