Deník se pokusil najít důvody, proč byste zítra večer na hokeji neměli nechybět. Prezident klubu František Černík se po loňské blamáži vrátil do čela klubu a v létě rozhodně nezahálel. Výsledkem bylo na vítkovické poměry nevídané posílení týmu. Vidět v akci Ujčíka, Trnku, Pruska, Petrovického, Marušáka nebo Proroka bude velkým hitem sezony.

„Fanouškům jsme dali jasný signál, že chceme uspět. Věřím, že nám hlavně v klíčovém začátku sezony pomůžou,“ říká Černík, který vstupuje do své jubilejní dvacáté sezony ve funkci manažera.

Důvod číslo jedna - Róbert Petrovický

I když se v médiích více píše třeba o Viktoru Ujčíkovi jasně největší letní posilou je bez jakýchkoliv diskusí slovenský útočník Róbert Petrovický. A nic na tom nemění ani skutečnost, že ostravskému týmu pomůže pouze v úvodu sezony. Znáte snad jiného hokejistu s rytířem Vítkem na dresu, který se zúčastnil tří zimních olympiád a v zámoří strávil devět sezon?

Důvod číslo 2 - Petr Hubáček

Po odchodu Zbyňka Irgla do Ruska hlavní tahoun týmu, který by se měl opět prát o místo v české reprezentaci. Právě on by měl patřit k jasným lídrům týmu, protože je pro tuhle roli jako stvořený. „Hrát o desáté místo mě nebaví, chci medaili,“ vyhlásil jasně Hubáček, který svou bojovností, vytříbenou technikou a jednou v sezoně i boxerskou vložkou baví už řadu sezon vítkovické publikum.

Další důvod - Souboj Prusek versus Pinc

Vítkovice vstupují do nové sezony s nejlepší brankářskou dvojicí v extralize. „O tom jsem přesvědčený, oba mají ambice chytat v nároďáku,“ potvrzuje Černík. Právě angažováním odchovance a vítkovického srdcaře Pruska začaly mezi fanoušky nekonečné debaty o tom, kdo z dvojice by měl chytat. Polovina fanoušků věří v to, že by Marek Pinc mohl konečně dobrou formu ze základní části prodat i v zápasech play-off. Druhá by raději v brance viděla Pruska, který Vítkovicím v minulosti pomohl ke třem medailím - stříbru a dvěma bronzům.

Viktor Ujčík

Trojnásobný mistr světa a vyhlášený kanonýr vzal angažmá ve Vítkovicích zcela vážně. „Vážím si toho, že i když má dům v Praze, tak se tady k nám s rodinou přestěhoval. I to svědčí o tom, že jsme se při jeho angažování nemýlili,“ poznamenal Černík. Ujčík věří, že se mu bude ve Vítkovicích dařit i bez jeho oblíbeného čísla 11. „Měl ho Michal Barinka a zkuste tak urostlému chlapovi něco vzít,“ usmál se Ujčík, který si nakonec vybral číslo 19. „Před dvěma lety se mi devatenáctého narodila dcera,“ vysvětlil.

Hlad po hokeji

Vítkovice doma naposledy odehrály utkání 20. února, kdy doma porazily pražskou Slavii 3:1, ale do play off se neprobojovaly. Čekání na novou sezonu bylo pro fanoušky skoro nekonečné. „Na můj vkus byla letošní pauza hodně dlouhá,“ přiznal Černík.

Padne divácký rekord?

Vyprodáno v neděli v ostravské ČEZ Aréně asi nebude, ale optimismem hýřící fanoušci Vítkovic věří, že by se mohla návštěva přiblížit sezoně 2004/2005, kdy extraligové týmy posílili hráči se zámořské NHL.

I když se v extralize už klubismus moc nenosí, Vítkovice vždycky patřily k týmům, které sázely na své odchovance. I proto bude zajímavé, jak si sedm vítkovických statečných (Šimíček, Prusek, Köhler, Gulaši, Krenželok, Tomášek, Klimek) v nové sezoně povede.

Pokud ještě nemáte na neděli odpoledne připravený program, tak už nic nehledejte. Vedení Vítkovic pro domácí premiéru připravilo řadu doprovodných soutěží a zápasu bude předcházet i atraktivní světelná show. I kvůli ní se vyplatí v neděli v ČEZ Aréně být.

 

Návštěvnost při domácích premiérách HC Vítkovice v posledních čtyřech letech 2003/2004 - 1. kolo: HC Vítkovice – Bílí tygři Liberec 4:3, 3121 diváků. Pozn.: Utkání se hrálo na ZS Sareza v Ostravě - Porubě 2004/2005 - 2. kolo: HC Vítkovice – HC Pardubice 5:2, 8097 diváků 2005/2006 - 2. kolo: HC Vítkovice – HC Pardubice 1:1, 5326 diváků 2006/2007 - 2 kolo: HC Vítkovice – HC Pardubice 0:2, 4328 diváků