Po porážce v Plzni jste nedokázali uspět ani v domácí premiéře proti Liberci. Proč to nevyšlo?
Nehráli jsme dneska dobře, slabý průměr, možná podprůměr z naší strany. Vázl nám přechod do útoku, Liberec dobře bránil střední pásmo a my jsme hráli zbytečně komplikovaně. Měli jsme hrát jednodušeji, nahazovat puky. Když jsme to dělali, vytvářeli jsme si i tlak a nějaké šance, ale na tomto kluzišti hrát šedesát minut, to prostě není možné.

Takže široké kluziště ČEZ Arény Vám příliš nevyhovuje?
Říkám to pořád, hrát tady na tom velkém hřišti, to je prostě za trest. Strašně těžce se tady vytváří tlak, stojí nás to strašně moc sil, prakticky osmdesát procent energie přijde vniveč. Soupeř tady hraje na brejky, defenzivně, a to se pak jen těžko prosazujeme.

V zápase jste měli spoustu přesilovek. Sice jste z jedné z nich dali branku, přesto jste si v nich jen málokdy dokázali vytvořit tlak.
To je pravda, přesilovky nám bohužel vůbec nešly. Vázla kombinace a hlavně jsme málo stříleli. Srazilo nás i to, že z prvního útoku jsme dostali gól a veškerá taktika se nám rozsypala. Přesilovek bylo dost, ale v tomto ohledu navazujeme na předešlou sezonu. Trénujeme to prakticky každý den, v Plzni to bylo trošku lepší, ale není to ono a musíme to zlepšit.

Dneska jste hrál s obličejovým krytem. Nevadilo vám to ve hře?
Ani ne. Hrál jsem tak už v Plzni a zvykl jsem si. Je to sice nepříjemné a pořád na to musím myslet, ale v samotné hře mě to nijak neomezuje.