Sedmadvacetiletý útočník Sarezy si pondělní (17. září) večer pořádně užil. Ve čtvrté minutě jako první překonal šumperského gólmana Tihláře a odstartoval tak gólovou smršť. „Hráli jsme velice dobře. Od začátku jsme se snažili je nepustit do vyložených šancí. To se nám dařilo,“ pochválil výkon svých spoluhráčů Boháč. Opavský rodák zažívá velice dobrý vstup do nové sezony. Ve třech zápasech vstřelil čtyři branky a na dvě přihrál. Svou formu potvrdil právě v utkání proti Šumperku, kterému dal první i poslední gól zápasu. „Našim obráncům se podařilo zneškodnit všechny jejich pokusy. Naopak nám to do jejich branky začalo padat. Tím jsme se dostali, jak se říká, na koně,“ říká Boháč.

První útočná formace, ve které Boháč nastupuje společně s Lukášem Bokrošem a kapitánem Pavlem Šebestou, zatížila konto Šumperka čtyřmi góly. Přesto střelec dvou branek hru soupeře ocenil. „Naši protivníci určitě nehráli špatně. Při pohledu na výsledek si může leckdo pomyslet, že byli velice slabí, ale s tím nesouhlasím. Ze začátku nám byli vyrovnaným soupeřem. Jim ale na rozdíl od nás chyběla dávka štěstí. Několikrát se dostali do přečíslení, jenže to finální zakončení jim nevyšlo. Naopak nám tam spadlo prakticky vše.“

Od konce druhé třetiny byla na hráčích Šumperka viditelná nervozita. Po čtvrtém gólu se brankář Tihlář nechal vystřídat. Svůj odchod na střídačku však bral velice emotivně, což dokázal několika ranami hokejkou o led. Podobně se v průběhu třetí třetiny chovali i jeho spoluhráči.

„Samozřejmě nikdo z nás nerad prohrává. Oni se hodně snažili, jenže neměli svůj den. Nedivím se, že jim za stavu pět nula několikrát ulítly nervy. To se stává. Možná potom doplatili i na svou taktiku, když stáhli sestavu na tři pětky. Od tohoto okamžiku jsme je výrazně přebruslili,“ dodává Daniel Boháč.

Vedení Sarezy již před sezonou prozradilo, že jejich plánem je hrát atraktivní, hlavně ofenzivně laděný hokej. To se zatím daří. Ve třech zápasech totiž Ostravští nastříleli sedmnáct gólů. „Jsme samozřejmě rádi, že nám to tam padá. Na druhé straně není podstatné, kolik gólů dáme. Hlavní je dát vždy o jeden gól více než soupeř, i kdybychom měli vyhrát 1:0. Naše produktivita, je ale hezká. Snad nám to vydrží,“ doufá Boháč.

Dnes, 19. září čeká Sarezu těžký zápas v Třebíči proti místní Horácké Slavii. Oba týmy mají stejný počet bodů. Pokud se Ostravě podaří vyhrát, může se udržet na prvním místě tabulky skupiny Východ. „Do tohoto zápasu půjdeme stejně jako do každého jiného. Budeme se snažit tvrdě bojovat už od začátku. Určitě chceme přivézt body,“ zakončil Boháč.