Prvním soupeřem vítkovických mladíků byla juniorka Sparty. Na ledě T-Mobile Arény domácí hned od úvodu zápasu předváděli rychlý útočný hokej a svého soupeře snadno přehrávali. Poprvé rozvlnil síťku za zády vítkovického gólmana Michalce už v páté minutě Kupec. Druhý gól přidal o tři minuty později Pacovský. Ve druhé třetině vykřesal naději na obrat zápasu Sedmidubský, který snížil na 1:2 z pohledu Vítkovic. Sparta se však doma nenechala zaskočit a v posledním dějství přidala další dvě úspěšné trefy do branky hostů. Vítkovice tak podlehly Spartě Praha 1:4.

Ke druhému zápasu se modro-bílí přesunuli jen o několik kilometrů dál, do slávistického Edenu. Zápas proti domácím sešívaným začali Vítkovičtí o poznání lépe než proti sparťanům. Přestože oba týmy byly velice vyrovnané, dokázala se Slavia Vokálem dostat do vedení. Ve druhém dějství Horváth překonal gólmana Taťáka také a zvýšil na 2:0.

Také Vítkovičtí měli množství šancí, jenže všechny končily na výborném Furchovi v brance Slavie. Třetí gól domácích přidal ve čtyřicáté deváté minutě Veselý a vše nasvědčovalo tomu, že zápas už dostal konečnou podobu. S tím však hosté nesouhlasili a nadechli se k poslednímu útoku. V 56. minutě dokázal Falter snížit na 3:1. V poslední minutě pak dokázal za Furchova záda protlačit puk opět Falter a hosté se domácím přiblížili na rozdíl jediné branky.

V následné power-play se však slávistům podařilo skórovat do prázdné branky, a rozhodli tak o svém vítězství. „Bohužel jedeme domů s prázdnou. Je to škoda. Jednoduše se nám nedaří. Táhne se to s námi už od začátku sezony. Máme zraněné klíčové hráče, a v sestavě tak musíme hodně improvizovat. Podáváme dobré výkony, jenže velice často doháníme ztrátu a zápasy prohráváme až v power-play,“ povzdechl si trenér juniorů Vítkovic Zdeněk Moták.

„Naše mužstvo není špatné. V současné době nás však mrzí nízká produktivita našich střelců. V zápasech máme mnoho šancí, jenže je nedokážeme využít. Máme mladý tým, který se zatím učí, věřím ale, že se velmi brzo zvedneme a začneme konečně vyhrávat,“ dodal Moták.

Výsledky juniorské extraligy:

5. kolo: HC Sparta Praha – HC Vítkovice 4:1 (2:0, 0:1, 2:0). Branky: 5. Kupec (Rybecký), 8. Pacovský (Slaba), 45. Mrňa (Kupec), 58. Čížek (Rybecký) - 36. Sedmidubský (Šedivý). Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1.

Vítkovice: Michalec - Falter, Hrubý, Sedlák, Hartmann, Mlynář, Slavík, Krause - Vrána, Galajda, Sedmidubský - Noga, Bartoš, Šedivý - Palát, Seidler, Strapáč - Szturc, Bursík, Chaloupka.

6. kolo: HC Slavia Praha – HC Vítkovice 4:2 (1:0, 1:0, 2:2). Branky: 15. Vokál (Petráň), 26. Horváth (Hafenrichter), 49. Veselý (Moščic), 60. Česnek (Malárik) - 56. Falter (Noga), 60. Falter (Šedivý). Vyloučení: 9:11, navíc 10 min. Hartman (Vítkovice). Využití: 2:1.

Vítkovice: Taťák - Falter, Ledvoň, Hrubý, Sedlák, Hartmann, Mlynář, Slavík, Krause, Vrána, Galajda, Sedmidubský, Noga, Bartoš, Šedivý, Palát, Seidler, Strapáč, Bursík, Chaloupka