Domácí jsou zatím na předposlední příčce tabulky východní skupiny s pouhými třemi body. Poslední utkání jim vůbec nevyšlo. Prostějovští na svém ledě prohráli s Duklou Jihlava 3:7, proto se jistě budou snažit soupeře z Ostravy porazit a odčinit tak ostudnou prohru.

Sareza je však nyní na koni. Její hráči mají za sebou velice úspěšný vstup do sezony. Na svém kontě mají Ostravští pouze jednu prohru a díky devíti bodům okupují první příčku tabulky skupiny Východ.

V předešlém utkání vyhráli Ostravští v Třebíči 2:1. Vítězstvím se vyhoupli do čela tabulky. Úspěšnou sérii si hráči Sarezy jistě budou chtít prodloužit a udržet co nejdéle.

Na Hanou však ostravští hokejisté vyjedou značně oslabeni. Kouč Jan Vavrečka bude v dnešním zápase postrádat kapitána Pavla Šebestu a Lukáše Vnenka. „Šebestovi museli lékaři odebrat vodu z kolena. Vnenk se zotavuje z virózy,“ prozradil ostravský trenér. „Přestože nám někteří hráči chybějí, věřím, že se nám podaří vybojovat body. Do zápasu půjdeme naplno a budeme chtít vyhrát,“ dodal jedním dechem.

Utkání pátého kola první hokejové ligy mezi HK Jestřábi Prostějov a HC Sareza Ostrava začíná dnes, 22. září v 17 hodin na prostějovském zimním stadioně.