„Jsme rádi, že nám to vyšlo. Přenesli jsme do utkání to pozitivní z minulého zápasu. Ve Znojmě jsme to od posledního hráče po brankáře poctivě oddřeli a říkali jsme si, že proti Kladnu musíme hrát stejně. Jednou to prostě padá, a jindy ne. A teď to tam naštěstí padalo v pravou chvíli. Ubránili jsme důležitá oslabení, dokázali dát branky a vyhráli jsme zaslouženě,“ pochvaloval si Petrovický.

Zkušený slovenský útočník přišel do týmu jen na začátek sezony a v půlce října se vrací do Švédska, kde má podepsanou smlouvu ve druholigovém Leksandu. „Škoda, že nabídka z Vítkovic nepřišla dříve. Když jsem ještě nic neměl, byly ve hře Pardubice, Zlín, Ústí a Liberec, a o Vítkovicích jsem ani nepřemýšlel. Z Ostravy jsem dostal nabídku až v době, kdy už jsem měl smlouvu v Leksandu. Kdyby přišla dříve, možná bych jí dal přednost. Mně se tady vždycky líbilo, vždyť půlka rodiny je odsud. Takže v těch několika zápasech, které tady odehraju, musím udělat vše proto, abych týmu pomohl,“ povzdechl si slovenský útočník, který vedle hokeje miluje golf a plochou dráhu.

„Můj kamarád Maťo Vaculík plochou dráhu jezdí a zrovna nedávno vyhrál český titul. V létě jsme spolu z krabice vytáhli novou motorku, na které bude jezdit. V Žarnovici, kde Maťo bydlí, jsem si i zajezdil. Smyky i starty mi už docela jdou. Ta motorka má ale neuvěřitelnou sílu a musí se na tom hodně opatrně,“ vypráví Petrovický nadšeně o své mimohokejové lásce, které propadl už v útlém dětství.

„Když jsme byli děcka, tak nás otec bral do Březolup, do Slaného nebo na Markétu. Pak byla dlouhá odmlka. Ale minulý rok jsem byl zase po letech na ploché dráze. A když jsem slyšel ten zvuk a ve vzduchu cítil dým z výfuků, to byla paráda. Sledovat ty mistry, jak se na dráze mezi sebou bez brzd křižují, to je prostě neuvěřitelné.“

Vítkovice mají za sebou dva duely, ve kterých stoprocentně bodovaly. V pátek budou chtít sérii prodloužit na Spartě. „Před Znojmem jsme měli poradu starších hráčů, na které jsme si spoustu věcí vyjasnili. Řekli jsme si, že musíme hrát odzadu a vylepšit takové ty maličkosti. Ve Znojmě a proti Kladnu to vyšlo perfektně a teď ty pozitivní věci musíme rozvíjet. Věřím, že na Spartě to bude zase o něco lepší,“ dodal Róbert Petrovický.