Šestým kolem dnes pokračuje první hokejová liga. Hráče Sarezy Ostrava čeká třetí zápas v řadě na zizím kluzišti, tentokrát s brněnskou Kometou. Ostravští jsou v současnosti ve velice dobré formě. Z pěti zápasů prohráli pouze jednou a zaslouženě vedou tabulku skupiny Východ. Brno je aktuálně na páté příčce

Kometa v posledním zápase jasně přehrála jihlavskou Duklu a přivezla si z Vysočiny vítězství 3:0. Tentokrát se budou Brněnští snažit uspět proti nabuzeným svěřencům trenéra Jana Vavrečky. „Víme, že Brno hraje velice dobrý hokej. Je to kvalitní mužstvo. Dobře bruslí a forčekují. My se jim jejich hru budeme snažit co nejvíce znepříjemnit. Chceme hrát tvrdě a nedovolit jim dostat se do vyložených šancí,“ prohlašuje kouč Ostravských, kteří v minulém kole zvítězili na ledě Prostějova 3:1.

Posledního zápasu na Hané se nezúčastnili Lukáš Vnenk a kapitán Sarezy Pavel Šebesta. „Těsně před začátkem sezony si Šebesta poranil koleno. Minulý týden mu z něj museli vytahovat vodu, proto nemohl v Prostějově nastoupit. Lukáš Vnenk prodělal chřipku, do Brna by však s námi mohl jet. Vše nasvědčuje tomu, že se už plně uzdravil,“ říká Vavrečka.

Zatímco účast obránce Vnenka je téměř jistou záležitostí, nad startem Šebesty stále visí otazník. „Pavel s námi začátkem týdne trénoval, jenže na ledě vydržel jen půl hodiny. Poté musel do kabiny. Vypadá to, že je to ještě stále bolestivé. S největší pravděpodobností s námi na jih Moravy nepojede. Pro nás je teď hlavní, aby se pořádně vyléčil a byl fit na sobotní zápas s Olomoucí,“ míní Vavrečka.

Zápas proti Kometě nebude pro Ostravské těžký jen kvůli absenci kapitána a faktu, že budou hrát už potřetí venku. Důležitým faktorem, který může ovlivnit výsledek utkání, jsou také domácí fanoušci. Ti jsou zřejmě nejlepšími v první lize a mohli by konkurovat i některým extraligovým fandům. Na Kometu chodilo v minulé sezoně v základní části v průměru 4082 diváků na zápas. Navíc skalní příznivci Brna jsou velice temperamentní a dokáží na svém stadioně připravit hostujícímu týmu hotové peklo.

„Je všeobecně známo, že fanoušci Komety jsou velice kvalitní a v domácích zápasech umějí udělat opravdu dobrou atmosféru. Samozřejmě i tento fakt může do jisté míry ovlivnit náš výkon. Jenže já si myslím, že nám to může naopak pomoci. Všem se dobře hraje před plnými tribunami. Myslím si, že nás to spíše vyhecuje, než srazí do kolen. Uděláme vše pro to, abychom získali tři body,“ uzavírá Vavrečka.