Na středeční tiskové konferenci vítkovický generální ředitel řekl, že většina z uvedené sumy, kterou ruský ocelářský koncern Evraz Group slíbil během deseti let věnovat prostřednictvím své firmy na rozvoj Moravskoslezského kraje, připadne hokejovému klubu. Ocelářská společnost podporuje klub částkou, kterou Bail neupřesnil s tím, že se každým rokem mění. Podle neoficiálních zdrojů se už nyní jedná o obnos v řádech desítek milionů.

Co bude ekonomická náklonnost generálního sponzora pro hokejisty znamenat v praxi, se nepodařilo zjistit. Generální manažer František Černík pobývá v těchto dnech v cizině a telefon nezvedal ani marketingový manažer Aleš Pavlík.

Zbylá část peněz na podporu regionu bude rozdělena přes Nadační fond, který je podle Baila zaměřen na regionální problematiku, na oblast mládeže, výchovy, školství, podporu univerzitního vzdělávání a podporu sportu. Hokej není podle Baila financován formou nadace. Letos nadační fond přispěje na rozvoj kraje 40 miliony korun. "Pro příští rok předpokládáme a budeme dávat do plánu shodnou částku," dodal Bail.