Letos druhý zápas v domácím prostředí čeká hokejisty Sarezy. V prvním utkání, hraném na svém ledě, si s přehledem poradili s nováčkem soutěže, se Šumperkem, který si odvezl debakl 0:9. Druhým celkem, který do Ostravy zavítá, bude Olomouc.

Hráči Sarezy ve středu nedokázali porazit Brno. Vstřelili sice první gól utkání, jenže domácí Kometa otočila vývoj zápasu a na jeho konci se radovala z vítězství 3:1. „Neodehráli jsme vůbec špatný zápas. V první části utkání jsme měli hodně šancí. Bohužel se nám je nepodařilo proměnit. Zdeněk Pavelek sice vstřelil první branku, jenže to bylo bohužel z naší strany všechno. Kdybychom využili všechny nabídnuté příležitosti, hráči Brna by jistě znervózněli. O výsledku také do jisté míry rozhodla naše nedisciplinovanost. Byli jsme dost aktivní, ale zápasy rozhodují góly a soupeř jich dal více než my,“ zhodnotil utkání trenér Sarezy Jan Vavrečka.

Ostravští hokejisté tak přišli o pozici lídra tabulky skupiny Východ. V jejím čele je vystřídala právě Olomouc.

Mistr extraligy z roku 1994 si v posledním zápase poradil s Jihlavou. Dukla v Olomouci prohrála 5:2. Zisk tří bodů pak katapultoval Hanáky na první místo v tabulce. Druhá je však Sareza, která by se vítězstvím na svém ledě vrátila zpět do čela. Zápas bude mít navíc zvláštní příchuť pro dva hráče. Těmi jsou Robert Najdek a Petr Janečka, kteří si před startem letošní sezony prohodili svá místa. Najdek putoval z Olomouce do Ostravy, zatímco Janečka nabral přesně opačný směr.

Právě Janečka by ale mohl být velice údernou zbraní Hanáků, jelikož velmi dobře zná prostředí Sarezy. Ostravští hráči si však budou muset dát pozor především na velezkušeného Jana Tomajka, který vládne kanadskému bodování olomouckého celku. „Určitě chceme na domácím ledě uspět. Olomouc bude pro nás sice těžký soupeř, ale věřím, že naši hráči se s tím vyrovnají a i podruhé zůstanou všechny tři body doma,“ dodal Vavrečka.

Utkání HC Sareza Ostrava – HC Olomouc začíná dnes v 17 hodin na zimním stadionu v Ostravě–Porubě.