"Pokud chceme vyhrát musíme hlavně střílet góly. To se nám v Brně nezdařilo. Další věcí je hra v pěti.

Pokud máte stále někoho na trestné lavici, nevyhrává se vám snadno," říká kouč Sarezy.

Prohráli jste na ledě Komety, tím jste ztratili první příčku v tabulce. Bylo Brno doopravdy o hodně lepší než vy?
Řekl bych, že ne. Samozřejmě je to velice kvalitní soupeř, jenže nemůžu říci, že byli vyloženě lepší. Naším problémem bylo, to že jsme nedávali branky. Pokud chcete vyhrát, musíte co nejčastěji skórovat. To je má filozofie.

Ale nízká produktivita není jedinou věcí, která vás na jihu Moravy trápila…
Samozřejmě druhým problémem byla častá vyloučení na naší straně. Nevím, čím to bylo způsobeno, ale naši hráči dělali až příliš moc zbytečných faulů. Připomínalo mi to zápas v Havířově, kde jsme prohráli také jen pro to, že jsme pořád měli někoho na trestné lavici.

V Brně se do branky postavil namísto Štěpánka Jakub Čech. Byl to záměr, nebo se Štěpánek neočekávaně zranil?
Sice jsme se rozhodovali narychlo, ale byl v tom záměr. Šlo o to, aby si Štěpánek odpočinul, hlavně psychicky, protože po fyzické stránce je v pořádku. Myslím, že Čech zachytal výborný zápas. Škoda jen, že se nám ho nepodařilo vyhrát.

Fanoušci Komety jsou, alespoň v první lize, pověstní tí, že dokáží udělat bouřlivou atmosféru. Jaké jsou vaše reakce na ni?
Bylo to samozřejmě něco úžasného. Přišlo na nás něco přes čtyřitisíce lidí. To se potom hokejistům hned lépe hraje. Jsem ale rád, že se potvrdila má dřívější slova. Naši hráči se z té atmosféry totiž nesesypali. Naopak je to vyhecovalo ještě víc. Jinak se mi atmosféra v Brně velice líbila.

Vraťme se k hokeji. Dnes vás čeká doma druhý zápas, hrajete proti Olomouci. Můžete zhodnotit vaše šance?
Pro nás je zásadní věcí to, že hrajeme doma. Pokud chceme přilákat fanoušky, musíme podávat skvělé výkony hlavně na svém ledě. Určitě chceme ze zápasu vytěžit maximum. Tři body budou skvělé, ale bodovat bychom měli za každou cenu. Bohužel nám bude chybět pár hráčů. Ctirada Ovčačíka si opět berou Vítkovice a vzhledem k tomu, že v pátek hrají v Praze, je jeho start za nás nereálný. Dalším hráčem, který nám bude chybět je Libor Gelačák, který zřejmě dostane disciplinární trest za incident v Brně. A nakonec není stále ještě jistý ani start Pavla Šebesty.