Ostravská ČEZ Aréna dnes, 2. října od 17 hodin hostí atraktivní hokejové extraligové derby. Domácí Vítkovice přivítají v předehrávce devátého kola Oceláře Třinec.

Oba týmy v úvodu extraligy nenaplňují ambice a potřebují každý bodík. Trošku lépe jsou na tom domácí hráči, kteří jich nasbírali aspoň devět. „V posledních kolech předvádíme poměrně dobré výkony, ale potřebovali bychom asi fotbalovou branku, abychom konečně dali nějaké góly. Nehrajeme špatně, ovšem nepřináší to výsledky. Věřím, že proti Třinci se to zlomí a naši střelci se probudí,“ zamyslel se nad nadcházejícím utkáním vítkovický kouč Miroslav Fryčer.

Ostravský tým má za sebou dva zápasy bez zisku jediného bodu a proti Třinci chce být stoprocentně úspěšný. „Mužstvo těchto kvalit by si nemělo dovolit prohrát třikrát za sebou. My především chceme uspokojit fanoušky, kterým jsme toho letos zatím moc nenabídli. Chceme hrát tak, abychom je na celých šedesát minut přikovali k sedačkám a nedali jim sebemenší důvod k předčasnému odchodu,“ slibuje Fryčer, který bude v prestižním duelu postrádat hned několik hráčů. „Chybět budou Barinka s Burgrem, k dispozici nebude ani Marek Pinc, který má nějaké zdravotní problémy. Teď prochází sérií testů, aby se zjistilo, co mu vůbec je. Jedná se asi o nějaký únavový syndrom. A aby toho nebylo málo, Michal Gulaši bude hrát kvůli bolesti pod prášky,“ posteskl si vítkovický kouč.

Také třinečtí hokejisté na tom nejsou zrovna nejlépe. Doposud porazili jen Zlín a na kontě mají šest bodů. Proti Vítkovicím se jim ale docela daří, v řádné hrací době s nimi neprohráli už sedm zápasů v řadě. Naposledy odjížděli z ledu poraženi 11. října 2005, kdy Vítkovičtí zvítězili na svém ledě 3:1.

„Bude to vypjatá bitva, jako v každém derby,“ myslí si trenér Třince Jiří Juřík. „Oba týmy nutně potřebují body, protože se ani jednomu v úvodu sezony moc nedaří,“ dodal. V minulé sezoně dospěly oba zápasy v ČEZ Aréně do samostatných nájezdů. V disciplíně, která Třineckým nejde, vyhráli v obou utkáních domácí hokejisté. „Rádi bychom si z Ostravy odvezli nějaké body. Totéž ale budou chtít domácí, kteří teď doma prohráli a nebudou chtít ztratit další utkání,“ uvedl třinecký trenér.

Také Třinec v posledním kole prohrál. Na ledě Liberce ovšem měl k bodovému zisku docela blízko. „Kdybychom proměnili šance, určitě bychom si minimálně bod odvezli. V tak vyrovnaném zápase, jako jsme sehráli právě v Liberci, mrzí zahozené šance dvojnásob,“ ví Juřík, který je na druhé straně rád, že se jeho týmu začíná dařit i herně. „Pomohlo nám určitě domácí vysoké vítězství nad Zlínem,“ dodal.

Ve dvou předchozích střetnutích proti Zlínu střídala brankářská jednička Roman Čechmánek. Včera netrénoval a svěřil se do rukou fyzioterapeuta. „Má dlouhodobé obtíže se zády. Uvidíme, zda bude schopen chytat,“ přiznal Juřík. Také další hráči mají po utkání v Liberci drobnější zdravotní komplikace, ale chybět by měl zřejmě jen dlouhodobě zraněný obránce Jan Výtisk.