Proti českým Budějovicím nastoupil poprvé po zranění ramena a utkání odehrál se sebezapřením. Na derby s Třincem se těší a říká: „Chceme vyhrát a doufám, že proti Čechmánkovi budeme úspěšnější než proti Turkovi.“

Vraťme se k nedělnímu zápasu proti Českým Budějovicím. Sice jste prohráli, ale může vás těšit, že vaše hra nebyla špatná.

Opravdu si myslím, že to nebylo nejhorší. Skoro celý zápas to bylo vyrovnané. Ty dva góly v poslední třetině nás ale dost srazily. Ten první byl takový náhodný z brankové čáry a druhý po naši chybě. Potom už se to těžko dohání, když je to 0:2. Dokázali jsme sice snížit, ale pak tam byly nějaké fauly, jeden i můj, a v oslabení jsme to už nedokázali otočit.

Vy jste několik utkání vynechal kvůli zraněnému ramenu. Už je vše v pořádku?

Dá se s tím hrát. Cítil jsem se docela dobře, i když to naražené rameno stále ještě bolí. Ovšem hrát se s tím dalo.

Návrat se vám ale příliš nepovedl. V utkání jste byl třikrát vyloučen, což asi není úplně ideální bilance. Určitě ne. Jak je člověk vyloučen jednou, podruhé, tak se pak už bojí něco udělat, aby nedostal další trest. A mně jako obránci se pak už špatně hraje. Jsem zvyklý hrát hodně do těla, a to už prostě nešlo.

Teď vás čeká derby s Třincem. Po dvou porážkách byste už asi měli uspět.

Pro nás je dobré, že ten zápas předehráváme. Utkání půjdou v rychlém tempu a aspoň nebudeme mít čas trápit se posledními výsledky. Zápas s Třincem je vždy vyhecovaný. Je to derby a hraje se vždycky v maximálním nasazení. Máme ale tu výhodu, že hrajeme doma, a snad uspějeme.⋌(mao)