Osmé kolo první hokejové ligy přináší všem jejím účastníkům změnu pořadatelství. Zatímco v první šestině souteže hráli hráči Sarezy pětkrát venku, v další části ligy je čeká stejný počet zápasů doma. Dnešním soupeřem ostravských hokejistů bude celek Dukly Jihlava, která se v letošní sezoně zatím trápí. Hráči z Vysočiny jsou prozatím na předposlední příčce tabulky východ a na vedoucí duo Sareza, Havířov ztrácí devět bodů.

V minulém kole se Jihlava utkala právě s Pantery, se kterými prohrála 0:4. Sareza je naopak stále vysoko. Sobotní domácí vítězství nad Olomoucí vrátilo ostravské hokejisty opět do čela tabulky a udržet se v něm budou chtít svěřenci trenéra Vavrečky určitě co nejdéle. „Samozřejmě se budeme snažit získat maximum bodů. Věřím, že naši hráči předvedou opět kvalitní hru a tři body zůstanou doma.“

Sareza to však nebude mít s domácím prostředím tak jednoduché. Přestože jsou ostravští hráči v rozlosování uvedeni jako domácí. Zápas se uskuteční netradičně v Buly Aréně v Kravařích. „Museli jsme se přesunout, protože v porubském zimním stadioně se bude konat koncert. Pořadatelé nám v Kravařích vyšli vstříc, a tak budeme hrát alespoň blízko Ostravy,“ prozradil Vavrečka důvody přesunu.

Dvanáctinásobný mistr Československa z Jihlavy však nebude mít ani v Kravařích snadnou úlohu. Poslední měření sil mezi Duklou a Sarezou vyznělo jasně pro Ostravské. Ti na Horáckém zimním stadionu zvítězili 6:2. Hráči Jihlavy však do Kravař dorazí s novým trenérem. Po nevýrazných výkonech se vedení Dukly rozhodlo odvolat Aleše Tomáška a na jeho místo dočasně dosadit Karla Dvořáka.

Zápas mezi Sarezou Ostrava a Duklou Jihlava začíná dnes v kravařské Buly Aréně v 18 hodin. Pro všechny zájemce připravila Sareza autobusový výjezd. Odjezd autobusu je naplánován na 16.30 hodin od zimního stadionu v Ostravě-Porubě.