„V naší situaci je vlastně jedno, jak to tam padá. Potřebovali bychom ale, aby jich tam padalo mnohem více,“ posteskl si autor obou vítkovických branek.

Není to poprvé, kdy vám takhle utekl začátek. Dostat dvě branky během třinácti vteřin, to se zrovna často nestává?
Klasika u nás. Opět nám utekl začátek a začínáme hrát až ve druhé třetině. A dneska to prostě nestačilo. Věřili jsme pořád, že to otočíme, ale bohužel to nevyšlo. Musíme prostě začít hrát od první minuty a ne až ve druhé třetině. Vždycky čekáme, co soupeř udělá, místo toho, abychom na něj vletěli a rozhodli zápas hned v úvodu.

Vy máte dnes poměrně kuriózní bilanci. Na branku jste v podstatě nevystřelil, přesto jste dvakrát skóroval…
To je u mě typické. Já žádné krasavce nedávám, většinou tečuji, nebo mi to tam spadne zpoza brány. Ten první gól byla ale vlastně krásná střela zpoza branky , ten druhý tečka, ale to je jedno. Takových branek bychom potřebovali více.

Po čase jste si zahrál s Petrem Hubáčkem, se kterým se vám v minulosti hodně dařilo…
S Péťou jsem hrál dlouho, takže jsem věděl, kde přibližně jezdí a co ode mě čeká. S ním se hraje dobře. On je typ hráče, který bruslí a chce puk, a to mi vyhovuje.

Zápas rozhodly trestné nájezdy. Jel byste ten třetí, na který ani nedošlo?
Já vůbec nevím. Já byl stříhat o to, kdo pojede první, vůbec nevím, jak to tam bylo, ale nepředpokládám, že bych jel. Na to jsou v týmu jiní střelci.

 

Výsledek:

Vítkovice Steel - Oceláři Třinec 2:3 po sam. nájezdech (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 34. Šimíček (Klimek), 43. Šimíček (Kuboš) - 5. Tomík (Sekeráš), 5. D. Květoň (Peterek), rozhodující nájezd Zálešák. Rozhodčí: Minář - Bryška, Chytil. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. Diváci: 3498.

Sestavy:

Vítkovice: Prusek - Marušák, Trnka, Jurečka, Heš, Kuboš, Gulaši - Ujčík, Petrovický, Prorok - Klimek, Šimíček, Hubáček - Weissmann, Vala, Krenželok - Tomášek, R. Hruška, Köhler. Trenéři: Fryčer, J. Daneček a Bolek.

Třinec: Vojtek - Sekeráš, Švarný, Pácal, Malec, Kroupa, Andersons - Tomas, Polanský, Zálešák - Tomík, Štefanka, Steber - D. Květoň, Peterek, Martynek - Vrba, Skořepa, Hampl - Kolusz. Trenéři: Marek, Juřík a A. Mach.