Vítkovice prohrály čtyři zápasy za sebou a zatím rozhodně nepodávají výkony, které se po letním posílení od nich očekávaly. „Hrajeme dobře, ale nedáváme góly. Chce to více klidu v koncovce,“ uvedl pro ČTK trenér Vítkovic Miroslav Fryčer. Pozitivní zpráva je, že se po zranění do sestavy Vítkovic vrací obránce Michal Barinka.

Pardubice jsou na tom ještě hůře, ale na druhé straně doplácejí na to, že všechny zápasy odehrály na ledě soupeřů. I tak je jejich bilance tristní: na vítězství čekají osm zápasů a 136 minut jsou bez vstřeleného gólu. I trenér Miloš Říha přiznal, že se jeho svěřenci dostali do krize. „Všechno se nám hroutí, celý průběh přípravy,“ řekl Říha.

Případná porážka klidně může znamenat pořádnou bouřku v kabině i realizačním týmu, což potvrdil i jindy sebevědomý Říha. „Nikdo nemá nic jisté. Může to být další impulz. Přijde někdo nový a bude tomu dávat víc, že i hráči alespoň chviličku zkusí a před novým trenérem se budou chtít vytáhnout a ukázat,“ uvedl pardubický trenér, který pro dnešní utkání v Ostravě přichystal několik změn v sestavě. Doma totiž zůstali Peter Pucher, Dušan Andrašovský i Marek Posmyk.

Nebude hrát ani zraněný kapitán Miroslav Hlinka. Místo nich dostanou příležitost mladíci, kteří se v přípravě podíleli na výhře v pohárovém Tipsport Cupu. „Rozhodli jsme se trošku pozměnit sestavu kvůli výkonnosti, vracíme tam všechny mladé hráče. Budeme hrát na dvě silné a dvě bojovné lajny,“ uvedl Říha. Alibi, že se hokejisté možná soustředí na play-off, Říha nebere. „Jen aby se nesoustředili až na příští sezonu,“ dodal. V Pardubicích si totiž stále moc dobře pamatují ročník 2005/06, kdy jako úřadující mistři vůbec nepostoupili do play-off.