Róbert Petrovický se dnes rozloučí s Vítkovicemi, kterým v úvodu sezony pomáhal před svým odchodem do Švédska, kde má smlouvu v Leksandu. Nejproduktivnější hráč ostravského týmu hned po duelu s Litvínovem odlétá do Skandinávie.

„Bude to hektické. V pátek mě čeká poslední zápas, potom hned jedu domů do Trenčína, musím se nabalit a v sobotu podvečer letím z Vídně do Stockholmu. A pak hned v neděli a úterý mě čeká zápas. Abych řekl pravdu, tak ani nevím, s kým hrajeme. Mám takový pocit, že někde venku u Stockholmu,“ nastínil svůj program slovenský útočník, který v dresu Vítkovic zatím nasbíral šest bodů za tři góly a tři asistence.

Odcházet bude do týmu, který má sezonu poměrně dobře rozjetou. V osmi kolech druhé nejvyšší soutěže jen jednou prohrál a jednou remizoval, ve vyrovnané tabulce je zatím na čtvrtém místě. „Daří se jim moc dobře. Hodně vyhrávají, hlavně v úvodu šli od vítězství k vítězství. Teď jsem to sice nějakou dobu nekontroloval, ale vím, že jim to docela šlape,“ uvedl Petrovický, který by se ve Švédsku měl představit už v nedělním duelu v Huddinge.

Před sezonou zkušený slovenský útočník vyhlašoval, že chce pomoci týmu, aby se neopakoval úvod minulé sezony, kdy Vítkovice šly od porážky k porážce. Letošní výsledky jsou sice přece jen o něco lepší, přesto se od ambiciózního týmu čekalo něco více. „Asi jsme měli být výše. Nevím, jaké to tady bylo minulý rok, ale myslím, že máme přece jen trošku více bodů, i když ne tolik, kolik jsme čekali. Snad jsem týmu aspoň trochu pomohl. Samozřejmě jsem si přál mít deset branek a třicet bodů, ale to je nemožné. Dnešní hokej je hodně vyrovnaný. Prohrávají dobrá mužstva, vyhrávají špatná mužstva, to se prostě stává,“ krčí rameny jeden z nejlepších hráčů Vítkovic.

S Ostravou se bude loučit velmi těžce. Nejenom že tady má rodinu, ale tým mu přirostl k srdci. „Ve všem mi tady vyhověli. Je tu super parta a určitě se mi nebude odcházet nějak lehce. Budu odcházet smutný, protože mám to blízko domů a já už bych chtěl hrávat někde poblíž domova. Ten poslední zápas pro mě bude hodně těžký. Budu se chtít s fanoušky rozloučit co nejlepším výkonem a věřím, že vyhrajeme. Určitě se mi po Ostravě bude stýskat, ale bohužel mám smlouvu v Leksandu,“ posteskl si třiatřicetiletý Robo Petrovický.

Vítkovice teď čeká hodně složitý úkol - musí nějak skvělého útočníka nahradit. Vždyť v závěru svého ostravského angažmá se rozehrál k velmi dobrým výkonům, které v posledním duelu proti Pardubicím korunoval dvěma brankami.

„Že jsem rozhodl zápas s Pardubicemi? Tak to neřeším. Důležité je, že jsme potřebovali body a podařilo se nám je udělat. Teď jsem to byl já, kdo dal branky, příště to zase bude někdo jiný. Ve svém věku už ale na individuální statistiky nehraju. Tým má vždycky prioritu,“ odmítl pochvalu útočník, který věří, že mužstvo se dokáže zvednout i bez jeho přítomnosti. „Tým je opravdu silný a věřím, že se postupně vydrápe nahoru. Přál bych klukům, aby to letos dotáhli opravdu daleko,“ dodal Róbert Petrovický.