A slovenský útočník se s Ostravou rozloučil ve velkém stylu. V první třetině vstřelil dvě branky a v prodloužení přihrál na vítězný gól. Nejproduktivnější hráč týmu si v posledních dvou zápasech připsal pět bodů za čtyři branky a jednu asistenci. „Byl jsem konečně ve správný čas na správném místě. To, co se mi nedařilo posledních pět, šest kol, mi teď v závěru vyšlo a konečně to tam začalo padat. Bohužel to byl pro mě poslední zápas. Z Ostravy se mi nechce, ale takový je holt hokejový život,“ poznamenal Petrovický, který bude Vítkovicím hodně chybět. Trenér Fryčer teď musí řešit problém, jak ho nahradit, což vůbec nebude lehké.

Do utkání s Litvínovem vstoupili domácí hráči hodně laxně a v první třetině dvakrát prohrávali, když úvodní branku vstřelili hosté z přesilovky. Ostravský tým ovšem zásluhou Petrovického vždy v početní výhodě dokázal srovnat. Ve druhé třetině proměnili domácí další přesilovku, ale poslední slovo měli hosté, kteří dali sedm minut před koncem celkově už pátou branku při nestejném počtu hráčů na ledě. „V dnešním hokeji jsou přesilovky hodně o štěstí a v podstatě se to nedá natrénovat. Můžete se na to připravovat, ale pak vás soupeř nepustí ani do pásma. Jindy vám tam naopak spadne všechno a my trenéři jsme potom strašně chytří, jak dobře to děláme,“ uvedl s úsměvem ostravský trenér Miroslav Fryčer.

Zápas po šedesáti minutách skončil 3:3 a šel do prodloužení, ve kterém už po půlminutě ujel Petrovický a nezištnou přihrávkou nabídl vítězný gól Weismannovi. Vítkovice tak podruhé v řadě vyhrály, i když tentokrát si v nepříliš pohledném utkání připsaly jen dva body.

„Chtěli jsme bodovat naplno, bohužel se nám to nepodařilo. Ale dneska to byl takový divný zápas bez energie a ani jednomu týmu to moc nešlo,“ dodal k zápasu Petrovický.

Vítkovice - Litvínov 4:3 v prodl. (2:2, 1:0, 0:1 - 1:0) Branky a nahrávky: 6. Petrovický (Prorok), 18. Petrovický (Prorok), 34. Tomášek (Köhler), 61. Weissmann (Petrovický) - 3. Hranáč (Koma), 7. Reichel (Kubinčák), 53. Hranáč (Kubinčák). Rozhodčí: Polák - Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 10:9, navíc Prorok (Vítkovice) do konce utkání. Využití: 3:2. Diváci: 3284.

Vítkovice: Prusek - Marušák, Trnka, Jurečka, Barinka, Kuboš, Heš, Gulaši - Weissmann, Petrovický, Prorok - Ujčík, Šimíček, Hubáček - Tomášek, R. Hruška, Köhler - Klimek, Mikula, Krenželok. Trenéři: Fryčer, J. Daneček a Bolek.

Litvínov: J. Hübl ml. - Koma, Hranáč, Vobořil, Skuhrovec, Punčochář, Kubát, od 54. navíc Šlégr - Kubinčák, Reichel, Lukeš - Benda, Branda, Bednařík - Jánský, Rindoš, Jenáček - Machulda, Černý, Sklenička. Trenéři: J. Hübl st. a Rosol.