Do pátečního zápasu proti Karlovým Varům postavil trenér Fryčer do obrany Jiřího Suchého, který přišel na výpomoc ze Sarezy a v první lajně dal šanci vedle Burgera bratrům Hubáčkům. „V Budějovicích hrál každý v jiné lajně. Ale chtěl jsem vrátit do kupy čtvrtý Hruškův útok, kterému se v minulosti dařilo, a řekl jsem si, že zkusím dát Radka k bráchovi a Jirkovi Burgerovi. Myslím, že to fungovalo a příště to bude ještě lepší,“ řekl trenér Vítkovic.
První šanci měli hosté, ovšem Řezníček si na Pruska nepřišel. Poté ale převzali iniciativu domácí a do několika šancí se dostali oba Hubáčkové. A byl to starší Petr, který v jedenácté minutě otevřel skóre, když od levého mantinelu překonal Mensatora. I nadále tvrdily hru Vítkovice. Karlovy Vary zdaleka nepotvrzovaly pověst čtvrtého týmu tabulky a v podstatě do žádné šance se nedostaly. Domácí měli naopak několik slibných příležitostí, ovšem Mensatora už nepřekonali.
I po změně stran pokračoval tlak Vítkovic. Hned v úvodu trefil Ovčačík od modré tyč a o pár chvil později našel Šimíček zpoza branky zcela volného Ujčíka, který ovšem nepochopitelně minul odkrytou Mensatorovu klec. Hosté se do šancí dostávali pouze sporadicky. Vyrovnat mohl Kumstát, který ale v úniku přestřelil. Další průběh pak poznamenala častá vylučování, ovšem ani jeden z týmů se v přesilovkách nedokázal prosadit. Až do 39. minuty, kdy měli domácí dokonce dvojnásobnou výhodu. A při ní od modré propálil Mensatora Jurečka.
I poslední třetinu začali lépe domácí. Už po třech minutách hry zvyšoval v přesilovce na 3:0 Krenželok. A když se v další početní výhodě trefil i Burger, vypadalo to zcela jednoznačně.
Jenže závěr se přece jen změnil v drama. Nejdříve snížil Skladaný, ale pak se domácí dokázali ubránit dlouhé přesilovce 5 na 3. Pak se ovšem začaly dít věci. Viktor Ujčík si netradičně střihl roli bitkaře a několika přesnými údery poslal k zemi Hluchého. Následovala další přesilovka 5 na 3 pro Karlovy Vary a v ní se trefil Kumstát. Nic dalšího už ale Vítkovice hostům nedovolily, jen Petr Hubáček ještě po hrubém faulu musel předčasně do kabiny.
„Padesát minut se hraje úplně v pohodě, ale pak začal rozhodčí zbytečně vylučovat. Několikrát jsme šli do tří a to stojí jednak hodně sil a pak se v hráčích hromadí i pocit křivdy. To, co jsem udělal, bylo zbytečné. Ten loket jsem tam strkat nemusel. Ale bohužel se stalo,“ kál se po utkání Hubáček.
Vítkovice tak konečně získaly tři body a nutno dodat že zaslouženě, Soupeř, který letos patří ke špici tabulky, v Ostravě nic nepředvedl, což přiznal i trenér Zdeněk Venera.
„V posledních utkáních se těžko prosazujeme. Dneska to opět nebylo ono a v prvních dvou třetinách jsme si v podstatě ani nevytvořili šanci. První gól jsme dali pozdě a domácí zvítězili zaslouženě,“ řekl trenér Karlových Varů.
Domácí kouč Miroslav Fryčer byl po utkání samozřejmě spokojený. „Hráli jsme velice dobře. Vytvořili jsme si spoustu šancí a využili i pár přesilovek. Jsem rád, že jsme získali tři body, dneska jsme si je zasloužili:“

Vítkovice Steel - Energie Karlovy Vary 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 11. P. Hubáček (Ujčík), 39. Jurečka (Burger), 44. Krenželok (Ovčačík), 50. Burger (Jurečka) - 53. Skladaný (Kristek), 58. Kumstát (Grof). Rozhodčí: Hodek - Pešek, Šátava. Vyloučení: 11:12, navíc Heš 10 minut, Ujčík a P. Hubáček oba 5 minut a do konce utkání - Hluchý 5 minut a do konce utkání. Využití: 3:2. Diváci: 3083.

Sestavy:

Vítkovice: Prusek - Ovčačík, Trnka, Jurečka, Gulaši, Suchý, Heš, J. Mrázek - Ujčík, Šimíček, Krenželok - R. Hubáček, Burger, P. Hubáček - Tomášek, R. Hruška, Köhler - Szturc, Strapáč, Klimek. Trenéři: Fryčer, J. Daneček st. a Bolek.

Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Řezníček, Němec, Jiří Hanzlík, Grof, Duben, Brňák, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Skladaný, Kristek, Melenovský - Padělek, Bahenský, Hluchý - Zucker, Pech, Milan Procházka. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.

Výsledky - 21. kolo:

Bílí Tygři Liberec - Znojemští Orli 1:0 po sam. nájezdech, Geus Okna Kladno - Mountfield Č. Budějovice 1:3 (0:1, 0:0, 1:2), RI Okna Zlín - Moeller Pardubice 4:0 (0:0, 2:0, 2:0), Slavia Praha - Litvínov 7:1 (1:0, 1:0, 5:1), Sparta Praha - Slovan Ústečtí Lvi 1:2 (1:1, 0:0, 0:1), Vítkovice Steel - Energie Karlovy Vary 4:2 (1:0, 1:0, 2:2).