„Chceme jednoznačně zvítězit. Jediné, co bereme, jsou tři body. Sice to nebude snadný úkol, ale věřím, že to hráči zvládnou,“ říká rezolutně trenér Sarezy Jan Vavrečka. V současnosti se Berounu příliš nedaří. Doby, kdy Medvědi vládli první lize, jsou nenávratně pryč. V tabulce skupiny Západ jim patří až poslední osmé místo. V minulém kole však Beroun porazil Šumperk 2:0.

Přesto by domácí Sareza měla mít nad svým soupeřem navrch. Utkání navíc bude mít i slavnostní nádech. Vedení Sarezy si totiž připomene 30. výročí vzniku zimního stadionu v Ostravě-Porubě. I proto chtějí domácí vyhrát a zpříjemnit si tak oslavu. Problémem pro kouče Vavrečku však bude složit sestavu. „Máme menší problémy s obranou. Proto si budeme muset vypůjčit nějaké beky z juniorky,“ vysvětluje Vavrečka. Další důležitou otázkou je, kdo nastoupí do branky.

„Oba naši hlavní gólmani jsou nám k dispozici. Takže se bude rozhodovat mezi Jakubem Štěpánkem a Jakubem Čechem.“ Jistá je však neúčast útočníka Radka Hubáčka, který si ve středu odbyl svou premiéru v dresu extraligových Vítkovic po boku svého staršího bratra Petra. „Hubáček je ve Vítkovicích na hostování, což znamená, že s ním v nejbližší době nemůžeme počítat,“ dodává Vavrečka.

Utkání mezi Sarezou Ostrava a Berounskými Medvědy začíná zítra na zimním stadionu v Ostravě-Porubě v 17 hodin.