Poslední měření sil mezi těmito celky vyznělo lépe pro Kadaň, která dokázala na svém ledě obrátit vývoj zápasu ve svůj prospěch a vyhrála 3:2 v prodloužení. Sareza tenkrát ztratila vedení 2:0.

V minulém kole se Kadaň velice trápila na ledě Šumperka. Přestože Severočeši vedli, Slezané dokázali srovnat krok, nakonec však podlehli v prodloužení a Kadaň získala alespoň dva body. V současnosti Kadaňským patří pátá příčka tabulky skupiny Západ.

O poznání lépe je na tom domácí Sareza. Ostravští si stále drží třetí místo ve východní skupině. Dnešní zápas pro ně bude třetí ze série čtyř hraných na domácím ledě. „Kadaň je nevyzpytatelný soupeř. Dokáže potrápit favorita, a v dalším utkání podlehnout outsiderovi. Určitě si na ni musíme dát pozor,“ varuje obránce Sarezy Patrik Rimmel.

Ten se stal ústřední postavou středečního zápasu proti Vrchlabí. Výsledkově dlouho nerozhodné utkání totiž dospělo až do prodloužení. V něm se Sareza dokázala ubránit přesilovce. Poté se dostal k puku Rimmel a přesnou trefou rozhodl o zisku dvou bodů pro Ostravu. „Nezáleží na tom, kdo ten gól dal. Hlavní bylo, že jsme zvítězili. V prodloužení jsem se dostal k puku a byl jsem v ideální pozici, zkusil jsem vystřelit a naštěstí to tam spadlo,“ usmíval se Rimmel.

Zda se jednomu z nejzkušenějších obránců Sarezy podaří rozhodnout zápas i s Kadaní, je zatím ve hvězdách. „Určitě bych rád opět skóroval, ale když to rozhodne někdo jiný, určitě se zlobit nebudu. Hrajeme doma, takže v každém případě potřebujeme vyhrát a získat tři body. Zvlášť po posledních dvou utkáních, ve kterých jsme se vždycky radovali až v prodloužení,“ dodal Rimmel. Ostravští budou i nadále postrádat útočníka Petra Grygara, který si v utkání proti Berounu zlomil zápěstí a svému týmu bude chybět přibližně dva měsíce.

Do branky Sarezy se po delší době opět postaví Jakub Štěpánek, který v ostravské svatyni vystřídá Jakuba Čecha. Zápas mezi Sarezou Ostrava a Kadaní začíná dnes v 17 hodin.