Ale jednoduché to mít nebudou. Čeká je jeden z nejnepříjemnějších soupeřů. V prvním vzájemném klání tam dostali sedm branek a v největší české hale ještě nikdy v historii nevyhráli. Slavii naposledy porazili v září roku 2003, ale to ještě hrávala v Edenu.

„Každá série jednou končí. A já navíc na to odmítám hrát. Neřeknu u mladých hráčů, tam bych to bral, ale u dospělých chlapů žádný komplex jménem Slávie existovat nemůže. A já osobně vůbec slovo komplex ve slovníku nemám. Spoustu let jsme tam nevyhráli. No a co. Teď to prostě chceme změnit,“ rázně odmítl obavy ze soupeře trenér Vítkovic Miroslav Fryčer, který bude ale v utkání postrádat hned několik hráčů.

„Od posledního utkání se nic nezměnilo. Stále chybí dlouhodobě zranění Barinka, Kuboš, Gulaši a Prorok. Problémy má i Trnka, který nedohrál zápas v Litvínově, a nemocný je Šimíček. Ovšem oba by na Slavii měli nastoupit,“ řekl trenér Vítkovic.

Obnovenou premiéru si proti Slavii odbude Tomáš Káňa, který se vrátil z Aljašky, kde hrával v předfarmářském týmu. „Absolvoval s námi dva tréninky a fyzicky je na tom dobře. Chybět mu ale asi bude zápasová praxe. Slibujeme si od něj, že do naší hry přinese agresivitu a jednoduchost, která ho zdobila před odchodem do Ameriky. Ale do které lajny ho postavím, to se uvidí až zítra,“ řekl k mladému navrátilci Fryčer. Tým má za sebou tři zápasy venku a s výsledky není moc spokojený.

„Výhra v Třinci nás uspokojila. Pardubice jsme měli na lopatě, přesto jsme je nedokázali zdolat. V Litvínově jsme čtyřicet minut prohrávali o branku, ale nakonec jsme dostali výprask. Máme tedy mnohem méně bodů, než jsme čekali, a tak teď bychom měli uspět,“ dodal Fryčer.