„Nitra projevila oPatrika seriózní zájem. Nabídla mu smlouvu a on sjejími podmínkami souhlasil. My vžádném případě nemáme vúmyslu bránit našim hráčům vodchodu, jestliže dostanou kvalitní nabídku. Proto jsme také spřestupem souhlasili,“ prozradil generální manažer Sarezy Petr Fabián.

Rimmel vletošní sezoně nasbíral 13bodů za pět gólů a osm asistencí a stal se tak nejproduktivnějším obráncem Ostravanů. Právě jeho výkony vtomto ročníku první hokejové ligy upoutaly zástupce Nitry. „Všechno se událo velice rychle. Ve středu mě kontaktovali. Prakticky hned jsem to oznámil vedení Sarezy a pan Fabián spřestupem souhlasil,“ řekl Patrik Rimmel.

„Je to pro mě nová výzva, protože Nitra hraje extraligu. Sice to budu mít domů daleko, ale itak jsem spokojený. Doufám, že se mi bude dařit,“ dodal Rimmel.

Ostravský obránce bude na Slovensku působit minimálně do konce sezony. Poté buď prodlouží smlouvu, nebo se stane volným hráčem. Premiéru vnitranském dresu si Rimmel odbyl už vpátečním zápase na ledě Kežmarku.