Hokejisté Vítkovic se po šňůře čtyř zápasů venku konečně představili doma a zápas jim vyšel nad očekávání dobře. Na ledě vůbec nebylo znát, že se proti nim postavil celek, který vposledních devíti utkáních vždy získal alespoň bod. Plzeň těsně před zápasem přišla ogólmana Romana Málka, kterého vyřadily střevní potíže. Do branky musel Kamil Jarina, který ovšem nepůsobil příliš jistým dojmem Úvodní dvacetiminutovka ještě přinesla poměrně vyrovnaný hokej, ovšem domácí narozdíl od soupeře dokázali proměnit své šance a především byli úspěšní vpočetní výhodě. První branka padla při signalizovaném trestu, druhá vpřesilovce.

Od druhé třetiny už hru zcela ovládli domácí hráči. Plzeň se na dostřel Pruskovy branky dostávala jen sporadicky, domácí hrozili vpřesilovkách, ze kterých nakonec dali tři góly a zásluhou Hrušky se trefili ivoslabení. Poprvé vtéto sezoně neinkasovali a svého soupeře rozdrtili vysokým rozdílem 6:0. První nulu po návratu do Vítkovic si tak připsal brankář Martin Prusek. „Jsem rád, že to vyšlo, ikdyž hlavní je, že jsme vyhráli. Ikdyž na druhé straně jsem za tu nulu vděčný. Něco takového jsem potřeboval a věřím, že mi to pomůže,“ uvedl ostravský brankář.

Trenér domácího celku Miroslav Fryčer, byl po posledních třech zápasech, ve kterých mužstvo vyšlo naprázdno, hodně rozladěný a utkání proti Plzni mu zvedlo náladu. „Od prvního hvizdu bylo vidět, že po těch porážkách zposledních kol opravdu chceme vyhrát. Ty branky jsme hodně potřebovali. Dali jsme dva šťastné góly a to nás uklidnilo, takže zápas jsme mohli dohrát vpohodě. Oproti předcházejícím utkáním byl obrovský rozdíl vtom, že do obrany se vrátili Gulaši sKubošem a na hře zadních řad to bylo vidět.,“ řekl Fryčer.

To jeho protějšek František Černý neměl příliš důvodů kradosti. „Rozhodly první dvě branky, které byly hodně laciné. Do konce třetiny jsme měli sice ještě nějaké šance, ale dneska nám tam prostě nic nepadlo a všechno vutkání bylo špatně. Chybělo nám trochu štěstí a prohráli jsme možná až velkým rozdílem. Ale dneska jsme předvedli od gólmana po posledního hráče opravdu špatný výkon.“

Vítkovice– Plzeň 6:0 (2:0), (1:0), (3:0), Branky: 5.Jurečka (Burger), 11.Gulaši (R: Hubáček), 23.Ujčík (Heš), 47.Klimek (Ujčík), 52.Ujčík (Klimek), 54.Hruška. Rozhodčí: Minář– Tošenovjan, Lederer. Vyloučení: 10:13. Využití: 3:0. Voslabení: 1:0. Diváci:3241. Muž zápasu: Ujčík

Prusek– Gulaši, Jurečka, Trnka, Ovčačík, Heš, Kuboš– P. Hubáček, Burger, R. Hubáček– Krenželok, Hruška, Káňa– Klímek, Šimíček, Ujčík– Köhler, Mikula, Tomášek.

Jarina– Derner, Čakajík, Benák, Dresler, Jasečko, Martinec, Cartelli, Dobrovolný– Vlasák, Divíšek, Matějovský– Fabuš, Kracík, Ludvík– Důras, Vampola, Laš– Dvořák, Šindel, Kubalík.: