Ostravský tým nakonec odvrátil od ostudy obránce Petr Kuboš, který v prodloužení rozhodl o výhře 3:2 i zisku dvou bodů. Spokojen byl ale také nováček extraligy, který veze z Ostravy trošku nečekaně bod.

Reakce nespokojeného vedení Vítkovic na sebe nenechala dlouho čekat a už pár minut po utkání bylo jasné, že pískot fanoušků není jediným trestem pro vítkovické hokejisty. „Na základě neuspokojivých výsledků poslední doby se ihned po utkání s Ústím nad Labem sešlo představenstvo HC Vítkovice k mimořádnému zasedání a rozhodlo o udělení pokut hráčům, a to ve výši třicet procent jejich měsíční odměny,“ stálo v tiskové zprávě.

Vítkovice přitom začaly utkání s chutí a už ve čtvrté minutě zvonila za gólmanem Přikrylem po střele Burgera tyč. První gól zápasu dal po obrovské chybě hostující obrany nejlepší střelec domácích Viktor Ujčík, pro kterého to byla letos už jedenáctá trefa v sezoně. Druhá třetina už nebyla tak zajímavá. Tempo hry opadlo. Hosté srovnali krok v 26. minutě. To využil nedůrazů vítkovických obránců Špirko, který v přesilovce dorazil puk za Pruska po střele Nováka. Podruhé se domácí dostali do vedení v 31. minutě a bylo to znovu v přesilovce. Zblízka se po přihrávce svého bratra trefil Petr Hubáček.

Ve třetí třetině nevyužili domácí šanci odskočit na rozdíl dvou gólů. V přesilovce pěti proti třem musel dokonce zakročovat Prusek a z ochozů se poprvé ozval hlasitější pískot. Ústeckým se podařilo vyrovnat v 49. minutě, kdy se prosadil střelou do levého horního rohu zkušený útočník Janků. Hosté mohli i vyhrát, ale dvojnásobnou početní výhodu, stejně jako Ostravští, nevyužili. Závěrečný křečovitý nápor Vítkovic už branku nepřinesl, a tak se rozhodlo až v prodloužení.

Vítkovický kouč Miroslav Fryčer hodnotil utkání takto. „Během zápasu jsme si vypracovali mnoho šancí, ze kterých se nám bohužel podařilo dát jen dvě branky v základní hrací době. Prodloužení už bývá většinou o štěstí. My jsme v něm dostali přesilovku, kterou jsme využili,“ zhodnotil utkání Fryčer.

Kouč Ústí nad Labem Vladimír Evan byl po zápase velmi spokojený, protože s bodovým ziskem moc nepočítal. „My jsme jeli do Vítkovic s tím, že nemůžeme jen bránit, což se nám také vyplatilo. Oba týmy udělaly během zápasu několik chyb, z čehož vyplynulo také mnoho šancí. Bodu si hodně vážíme, protože jsme jej vybojovali i přes častou hru v oslabení,“ dodal Evan.