Utkání 37.kola první hokejové ligy zítra svede dohromady dva sousedy ztabulky. Na led třetí Sarezy vyjede aktuálně druhá Olomouc. Hanákům se nyní velmi daří. Vposledních třech zápasech získali skalp Komety Brno, Havířova a Dukly Jihlava. Jejich vítěznou sérii se Ostravané pokusí přerušit.

„Vítěznou vlnu Olomouce chceme zastavit. Je to velmi ambiciózní a silný klub, ale my nejsme bez šance. Hrajeme doma a navíc se nám začíná opět stabilizovat kádr,“ prozradil lodivod Ostravy Jan Vavrečka.

Právě před zápasem sOlomoucí přišly do Sarezy konečně také posily. Zdruholigového Nového Jičína dorazil velezkušený obránce Petr Gulda, který mimo jiné oblékal idres německé reprezentace. Dalším nováčkem vostravském týmu je dvaadvacetiletý útočník Tomáš Urban, který naposledy působil vJunioru Mělník.

„Petr Gulda přišel, aby vypomohl obraně. Je to hodně zkušený hráč, dlouhou dobu hrál vNěmecku. Tomáš Urban by měl být také platným hráčem. Kromě nich se do sestavy vracejí také uzdravení Bokroš sŘípou. Na druhé straně nám ale bude chybět Bartošek, který má zlomenou holenní kost,“ podotkl Vavrečka.

Ostravané se vminulém kole představili na ledě Komety, kde prohráli 1:2. „Určitě jsme nepodali špatný výkon. Kluci hráli dobře, bohužel jsme udělali dvě drobné chybky a ty Brno bez milosti potrestalo,“ zmínil kouč Sarezy.

Souboj druhého celku východní skupiny se třetím začíná na zimním stadionu vOstravě-Porubě vsobotu v17hodin.