„Byla to vydařená premiéra. Ale jen co se týká výkonu mužstva. Znojmo je náš přímý konkurent vboji oplay-off a šlo ošest bodů. Takže musíme být spokojeni,“ řekl slovenský útočník, který na druhé straně svůj výkon podrobil ostré kritice. „Byl to asi nejhorší zápas, co jsem vtýmu odehrál. Možná to bylo tím, že jsem před domácím publikem moc chtěl. Ta předchozí utkání byla určitě lepší. Vneděli mi odskakovaly puky a prostě to nešlo.“

Zkušený hráč prožil nejlepší roky vTrenčíně, se kterým získal ititul. Své si odehrál ivčeské nejvyšší soutěži. Nastupoval za Zlín a Třinec, před příchodem do Ostravy se jeho statistika zastavila na 224extraligových zápasech, ve kterých si připsal 169bodů. Ve Vítkovicích ho trenér Bokroš zařadil mezi podobně zkušené hráče. Vlajně se Šimíčkem a Ujčíkem je nejmladší posledně jmenovaný, pětatřicetiletý kanonýr.

„Potřebujeme ještě trochu času na sehrání. Šimon je typický centr a sním vpodstatě hraji poprvé, ikdyž jsme se kdysi potkali ještě ve federální reprezentaci. SUjčou jsem už před pár lety hrál vTřinci a od té doby jsme se ani jeden moc nezměnili. Takže se známe. Ale čím více zápasů spolu odehrajeme, tím to bude lepší,“ řekl ke spoluhráčůmJánoš.

Ačkoli za Vítkovice odehrál už čtyři zápasy, vOstravě si teprve zvyká. Do týmu přišel před šňůrou tří venkovních zápasů a ve městě zatím ještě nebyl. „Byl jsem tady zatím jen málo. Přece jen jsme měli tři zápasy venku a po nich, když bylo volno, tak jsem jel domů. Takže jsem tady spal asi jen tři noci,“ uvedla posila Vítkovic.