„Jednoznačně chceme body. Nechci říct, že vyhrát musíme. Teď jsme ale vpozici, kdy si další prohru dovolit nemůžeme. Pro vítězství uděláme úplně všechno,“ říká rezolutně trenér Sarezy Jan Vavrečka. Jeho svěřenci si vminulém utkání opět připsali vysokou prohru, když doma podlehli Olomouci 1:7. Šance na reparát debaklu se Ostravané nevzdávají. „Sobotní zápas je už za námi. Onaší prohře rozhodla první třetina, kdy jsme ze čtyř střel čtyřikrát inkasovali. Dukla je vposlední době velice silná. Musíme hrát naplno od prvních vteřin.“

Vboji snepříznivými výsledky mají Sareze pomoct již tradiční posily zextraligových Vítkovic. „Nastoupit by měl mimo jiné iTomáš Káňa. Do branky chceme Jakuba Štěpánka, otázkou však je, jak se bude cítit po návratu zKladna. Věřím ale, že hrát bude,“ pokračuje Vavrečka.

Jihlava je na rozdíl od Sarezy vsoučasnosti na vítězné vlně. Zposledních sedmi utkání prohráli jen jednou. Vminulém zápase si lehce poradili sHavířovem 6:3. Jestli Ostravané dokáží zastavit rozjetou Duklu a připsat si konečně tři body za vítězství, se ukáže dnes na ledě porubského zimního stadionu od 17hodin.