V51.minutě Prusek zmařil Paterovo trestné střílení, a když Vítkovičtí posléze přečkali tři oslabení, šlo se do prodloužení, které víc svědčilo Kladnu. Skvělý Prusek ale všechny jeho šance pochytal. Kapituloval až 39vteřin před koncem, kdy se před něj protáhl Kuchler.

Zdeněk Müller (Kladno): Měli jsme výbornou první třetinu, ale pak hosté hru vyrovnali a nakonec můžeme být rádi za dva body. Utkání bylo celé nervozní včetně situace kolem trestného střílení. Tu komentovat nechci, přísluší to hostům.

Petr Bolek (Vítkovice): Domácím se povedl vstup do utkání, ale pak jsme hru vyrovnali. Rozhodl až gól vprodloužení po naše chybě. Ale dnes vyhrál šťastnějšítým.

Kladno– Vítkovice 3:2 (2:0) (0:1) (0:1) – (1:0) Branky: 7.Horna (Hájek), 16.Nedvěd (Kuchler), 65.Kuchler (Nedvěd)– 29.Hruška (Köhler), 42.Vala (P. Hubáček). Rozhodčí: Polák– Lhotský, Hejduk. Vyloučení: 5:7, využití 1:1. Diváci:2960. Muž zápasu: Prusek

Kladno: Orct– Nádašdi, Hájek, Štěpánek, Ševc, Šmach, Trončinský – Diviš, Patera, Martin Procházka– Gulaš, Nedvěd, Kuchler– Horna, Kalla, Bělohlav– Čurilla, Tomajko, Radovský. Trenér Müller.

Vítkovice: Prusek– Jurečka, Barinka, Kuboš, Gulaši, Trnka, Heš– Tomášek, Burger, Vala– Ujčík, Šimíček, Jánoš– Klimek, Köhler, Mrázek– R. Hubáček, Svačina, P. Hubáček. Trenér Bokroš.

Program 45. kola

Čtvrtek 24. ledna: 17.25 Pardubice – Litvínov (17.15 ČT2). Pátek 25. ledna: 17.00 Vítkovice – Sparta, 17.30 Ústí – Kladno, Plzeň – Karlovy Vary, 18.15 Slavia – Znojmo, 18.30 Liberec – Č. Budějovice. Odloženo: Zlín – Třinec (pátek 8. února).