Hokejistům Vítkovic v závěru sezony los příliš nepřeje. Soupeře, se kterými bojují o účast v play off, mají většinou venku, což byl i případ rozjetého Kladna, se kterým se utkali v úterý.

Domácímu týmu nakonec ukradli bod, což se v poslední době podařilo málokomu. „Ten bod beru, určitě má svou cenu, ale člověk vždycky chce více. V závěru základní hrací doby jsme hráli přesilovku, a kdybychom ji proměnili, mohli jsme si odvézt plný bodový zisk. Bohužel. Navíc jsme pár vteřin před koncem přesilovky inkasovali,“ vrátil se k utkání trenér Vítkovic Ernest Bokroš.

V utkání měl k dispozici uzdraveného Petra Hubáčka, který se postavil do čtvrté lajny ke svému bratru Radkovi a Svačinovi. Dnes proti Spartě už by ale měl hrát jinde. „Čekali jsme na Krenželoka, který už nastoupí. Do té doby jsme jednotlivé útoky nechtěli přehazovat. Proti Spartě už nastoupíme ve složení, které považuji za ideální. A uvidíme, zda to bude fungovat,“ řekl k sestavě vítkovický trenér, který konečně bude mít pohromadě celé mužstvo. V kádru i nadále zůstává Svačina, ale do zápasové sestavy se momentálně nevejde Káňa, který sice s mužstvem trénuje, ale ve středu nastoupil za Sarezu. Úřadující mistr ze Sparty je dalším z těžkých soupeřů, proti kterým tým nastoupí. Letošní bilance vzájemných zápasů je pro Vítkovice tristní, ve všech třech předchozích utkáních prohrály, získaly jen dva body za dvě porážky v prodloužení a pokaždé dokázaly vstřelit jen jednu branku. A prohrát i počtvrté, to si Bokrošův výběr dovolit nemůže.

„Je to nevyzpytatelný soupeř. Mají zkušený kádr, který dokáže odolávat nepřízni prostředí, což ukázali i na Super Six. Bude to asi hodně vyrovnaný zápas, ovšem my potřebujeme bodovat. Závěr soutěže se blíží a výpadky si už dovolit nemůžeme,“ dodal Bokroš.