První hokejová liga nezadržitelně směřuje ke svému finiši. Do skončení základní části už zbývá posledních šest kol. To nejbližší má na svém programu už tradiční šlágr v podobě severomoravského derby. Na led ostravské Sarezy vyjedou hráči Havířova.

Svěřencům Jana Vavrečky se v poslední době příliš nedaří. Jejich velkou slabinou je v současnosti právě domácí prostředí, kde z posledních tří utkání dvakrát prohráli se sedmi góly na kontě. Sérii vysokých proher však Ostravané zastavili v minulém kole, kdy na vlastním ledě podlehli Dukle Jihlava až v nájezdech.

„Hráči byli zklamaní, protože jsme o vítězství přišli minutu před koncem zápasu. Jenže takový je sport. Myslím, že jsme předvedli dobrý výkon, a pokud budeme hrát stejně i proti Havířovu, body určitě získáme,“ zhodnotil kouč Sarezy.

Panterům se však nyní také příliš nedaří. Ve středu prohráli s Prostějovem a zápas předtím se z jejich skalpu radovala Jihlava. Sareza se s Havířovem letos utkala už třikrát. Dvakrát se z vítězství radovali Panteři, pokaždé na svém ledě. Ostravští triumfovali jednou. Nyní mají šanci srovnat sérii.

„Naším cílem je Havířov porazit. Pro nás je důležité začít opět vyhrávat. Chceme se chytit právě proti tomuto soupeři. Já osobně nekladu důraz na to, že se jedná o derby. Vítězství je však pro mě prioritou,“ řekl Vavrečka.

Sareza je momentálně na třetím místě, Havířov je bezprostředně za ní. Ztrácí čtyři body. Utkání tak bude velice důležité pro další pozice obou celků po skončení dlouhodobé části. „Na tabulku ještě příliš nehledíme, přesto ale chceme náš náskok určitě nějak rozšířit,“ pokračoval Vavrečka.

Ostravský trenér však bude opět mít těžkou práci se sestavením soupisky. „Zatím stále nevíme, koho nám půjčí Vítkovice. Do branky bychom chtěli Štěpánka, pokud jej nedostaneme, nastoupí Čech. Otazník visí nad startem Petra Guldy, který by měl v neděli nastoupit za Nový Jičín. Na ledě se neobjeví ani Libor Gelačák, který má problémy se zády.“

Na stadionu v Ostravě-Porubě se očekává bouřlivá atmosféra. Havířovský fanklub totiž pro své příznivce přichystal výjezd na Sarezu zadarmo. Důležité utkání mezi regionálními rivaly dnes začne v 17 hodin.