Vítkovice – Sparta 2:0

Třetiny: 1:0, 1:0, 0:0

Muž zápasu: Prusek

Prusek – Barinka, Jurečka, Kuboš, Gulaši, Ovčačík, Mrázek, Trnka, Heš – Jánoš, Burger, Hubáček – Ujčík, Šimíček, Krenželok – Köhler, Hruška, Klimek – Svačina, Vala, Tomášek. Trenér: Bokroš

Duba – Ptáček, Jerofjevs, Vykoukal, Cuník, Černošek, Hanzlík – Ton, Sivek, Netík – Mrňa, Nedvěd, Melichárek – Vaic, Langhammer, Dragoun – Hromas, Švagrovský, Podlešák. Trenér: Výborný. Branky: 17. Hruška (Köhler), 29. Burger (Barinka). Rozhodčí: Šindler – Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 6893.

Hokejisté Vítkovic po třech předchozích porážkách přece jen dokázali v této sezoně zdolat Spartu. Skoro sedm tisíc diváků vidělo vynikající hokej. Domácí se postupně dostali do dvoubrankového vedení a především zásluhou vynikajícího Pruska, který vychytal třetí nulu v sezoně, přežili i drtivý tlak hostů v závěrečné dvacetiminutovce.

Marián Jelínek (Sparta): My jsme hráli hokej a domácí stříleli branky – to je moto tohoto utkání. Pro nás bylo špatné, že musel odstoupit Zelenka, který režíruje naši hru a bez něj to prostě nešlo.

Petr Bolek: Sparta tady předvedla vynikající hokej, ale my jsme se štěstím nakonec vyhráli. Celý tým si zaslouží pochvalu za to, jak dřel. To vítězství bylo opravdu těžko vybojované.

Čtvrtý pokus byl úspěšný

Ostrava - Hokej v Ostravě opět táhne. Na duel proti úřadujícímu mistru přišlo do haly skoro sedm tisíc diváků a ti viděli vynikající podívanou. Ostravský tým díky gólům Hrušky a Burgra poprvé v této sezoně Spartu porazil. „Na to, že jsme předchozí tři zápasy prohráli, jsme moc nemysleli. Spíše nás strašilo, že v posledních dvou zápasech dali dvanáct branek. Podařilo se nám je ale pokrýt a to byl základ úspěchu,“ usmíval se po utkání domácí brankář Martin Prusek.

Trenér Bokroš měl konečně k dispozici kompletní kádr a oproti minulému zápasu totálně pozměnil složení jednotlivých řad. A vyplatilo se. Skvělý výkon podal i třetí útok Köhler, Hruška, Klimek, který se podepsal pod první brankou. „Docela se nám daří. Dostáváme dost prostoru a dokážeme se prosazovat. Doufám, že to vydrží,“ řekl střelec úvodní branky Radim Hruška, který se letos trefil už pojedenácté a je třetím nejlepším kanonýrem týmu.

Spartu limitovalo odstoupení Jiřího Vykoukala, který kvůli zranění nenastoupil do druhé třetiny. „Byla to obrovská ztráta a podle mě ovlivnila vývoj zápasu. Jirka diriguje celou hru a bez něj to je těžké,“ povzdechl si sparťanský útočník Jiří Zelenka.

V závěrečné třetině se Sparta pokusila o zvrat a po většinu času zasypávala Pruska přívalem střel. Ale ostravský gólman tentokrát odolal. I s pomocí obrany, která neudělala skoro žádnou chybu. „Na nulu jsem nemyslel. Při tom hektickém závěru na to nebyl ani čas. Teprve tak minutu před koncem, jsem začal doufat, že by to tentokrát mohlo vyjít,“ dodal Prusek, který v minulém domácím utkání o čisté konto přišel pár minut před koncem.

Vítkovice tak vybojovaly další důležité vítězství a zůstávají v těsném kontaktu s týmy bojujícími o první šestku. V neděli ale jedou na led vedoucích Českých Budějovic, kde to budou mít hodně těžké.