Opavští sice započali utkání na Sareze přesilovkou, zgólu se ale radovali v10.minutě Ostravští. Trenčana překonal Jelšín. Odpověď Slezanu ale nedala na sobe dlouho čekat. Nekompromisní střela Wolfa byla zkategorie nechytatelných– 1:1. Nerozhodný stav se ale dlouho neohřál. Ve 14.minutě si mezi kruhy najel Martin Bartoš– 2:1 a opár chvilek později zvýšil na 3:1 po pěkné individuální akciCiupa.

Druhá třetina přinesla celou řadu vyloučených. První vážnější šance tohoto dějství přišla ve 23.minutě a měli ji hosté. Zcela volný Plánovský ovšem netrefil prázdnou branku.

Naopak na druhé straně se skóre měnilo, Jelšík svým druhým gólem vzápase zvyšoval na 4:1. Tentýž hráč pak zkompletoval svůj hattrick. Za stavu 5:1 bylo jasné, že domácí jsou na dobré cestě ke třem bodům. Mezi střelce se zapsala iOpava. Ve vlastním oslabení vybídl ke skórování Mlýnka Blaga–5:2.

Na začátku třetí části hráli Ostravští dvojnásobnou přesilovku a po třiceti vteřinách ji dokázali Mockem využít– 6:2. Slezan se sice snažil svýsledkem poté něco udělat, avšak krom gólu Grofka se na nic víc nezmohl. „Po vítězství nad Havířovem došlo uhráčů zřejmě kuspokojení. Po všech stránkách jsme zklamali, náš herní projev byl chaotický. Nedokázali jsme se vyrovnat stvrdou hrou soupeře,“ hněval se Suchánek.

Sareza Ostrava -Slezan Opava 6:3 (3:1, 2:1, 1:1) Branky a nahrávky: 10.Jelšík (V. Bartoš, Pindur), 14.M. Bartoš (Mocek, Mikula), 17.Ciupa (Mikula, Kopáč), 24.Jelšík (Mikula, Bartoš M.), 35.Jelšík (Řezáč), 43.Mocek (Mikula, Bartoš M.)– 11.Wolf (Chalupa), 39.Mlýnek (Blaga), 57.Grofek (Tošenovjan).