Vextralize navštívil Třinec dvakrát už jako brankář Bílých Tygrů Liberec a jeho tým znovu neuspěl. Nejprve 1:3 a naposledy1:4. Devětadvacetiletý bývalý reprezentant přesto nevypadal nijak rozzlobeně. „Prohráli jsme, protože Třinec byl prostě lepší. Nic víc to pro nás neznamená,“ uvedl Pinc, který si angažmá na severu Čech pochvaluje.

Aaby ne. Po přestupu zVítkovic, kde se dělil omísto vbrance sdalším excelentním brankářem Martinem Pruskem, už vychytal dva zápasy bez obdržené branky, což se mu letos ve Vítkovicích nepodařilo, a navíc si otéměř dvě procenta vylepšil úspěšnost zásahů. Zpátky se mu proto pochopitelně moc nechce. „Abych řekl pravdu, tak doufám, že se do Ostravy už vracet nebudu muset, ale mám tam platnou smlouvu, takže uvidíme,“ přiznal.

VTřinci se ovšem nad 93% hranici úspěšnosti zásahů nevešel. Čtyřikrát inkasoval, ztoho třikrát voslabení. Liberec skóroval jedenkrát. „Na jeden vstřelený gól se těžko vyhrává. Třinec navíc výborně zvládl přesilovky, ve kterých dal tři góly. Ato rozhodlo,“ vědělPinc.

Jeho kamarády vminulých dnech sužovaly nemoci a zranění. Vneděli chyběli na třineckém ledě už jen Stanislav Procházka, Pabiška, Klimenta a Šachl. „Je možné, že to na nás má pořád vliv, ale na to se nechceme vymlouvat. Udělali jsme nějaké chyby a zaslouženě prohráli,“ zhodnotil Pinc, který vLiberci úspěšně zastoupil Milana Hniličku, jenž se vydal hledat štěstí do ruské Superligy.

Také Pinc měl vlétě nabídky, ovšem šanci kodchodu nedostal. „Potřeboval jsem už změnu. Trochu nechápu, proč jsem nemohl odejít už vlétě, kdy jsem měl hromadu nabídek. Ve Vítkovicích nás ale chtěli sMartinem Pruskem oba. Aza dva měsíce mě stejně poslali pryč,“ kroutil hlavouPinc.

Bývalé spoluhráče neustále sleduje. „Teď se jim daří, a to je dobře. Klukům úspěch přeji. Teď sice prohráli vysoko vČeských Budějovicích, ale to se stane. Nemůžou pořád vyhrávat, to by chtěli moc,“ usmíval sePinc.