Poslední utkání na domácím ledě vrámci základní části první hokejové ligy se ostravské Sareze nevydařilo. Derniéru jim totiž okořenila prohrou brněnská Kometa.

Od prvních vteřin se na ostravském ledě hrál velice svižný a vyrovnaný hokej. Větší převahu však měli domácí a tak se zrpvního gólu radovali právě oni. V6.minutě obrana Komety zaváhala a pro Holušu nebylo nic jednoduššího, než přesnou střelou pod víko poslat Sarezu do vedení. Úvodní branka oba týmy ukolébala a vysoké tempo zápasu začalo ztrácet na intenzitě. Na začátku druhé třetiny Brněnští potvrdili své jméno, vlétli do ní totiž jako opravdová Kometa. Výsledkem byla vyrovnávací branka kapitána Baruse a přesilovkový gól Dlouhého, který strhl vedení na stranu hostů. Ostravané se sice hodně snažili, jenže kýženého srovnání se nedočkali. Brno dokázalo ustát oslabení pět na tři a po čtyřiceti minutách se těšilo sjednogólového náskoku.

Podobně jako předchozí třetina, začala iposlední část. Ve dvojnásobné početní výhodě Barus lehkou střelou přeloboval Štěpánka hosté šli do dvoubrankového vedení. Další branku přidali Brněnští necelých pět minut poté zásluhou Vondráčka. Chvíli poté šli domácí do čtyř, jenže obránci Komety neuhlídali duo Gelačák, Mikula a ostravské publikum se dočkalo snížení. Brno si však výhru nenechalo vzít a své vedení pojistilo ještě brankou Moravy. Ostrava se tak sletošní základní částí loučila prohrou.

 

Třetiny: 1:0, 0:2, 1:3

Muž zápasu: Barus

Sareza: Štěpánek (od 51.Kubáň)– Ovšák, Buček, Gelačák, Vajda, Tesařík, Falter, Měkýš, Mocek– Červenka, Najdek, Svačina– Niec, Hubáček, Zdeněk– Dušek, Řípa, Holuša– Mikula, Novák, Glas. Trenér: Jan Vavrečka.

Kometa Brno: Maláč– Čech, David, Protivný, Lhotský, Kubíček, Mikel, Morava, Liška– Vondráček, Barus, Dlouhý– Zelenka, Padělek, Staněk– Sedlák, Lipina, Mikšan– Černý, Moskal, Klimt. Trenér: VladimírKýhos.

Branky: 6.Holuša, 48.Gelačák (Mikula)– 21.Barus (Dlouhý), 24.Dlouhý (David), 41.Barus (Čech, David), 46.Vondráček, 51.Morava (Zelenka).

Rozhodčí: Kočí– Barteček, Koliba.

Vyloučení: 9:6, navíc Štěpánek (SAR) 10min, Protivný (KOM) 10min.

Využití: 0:2.

Voslabení: 1:0.

 

(jaz)