„Musíme vyhrát, abychom si udrželi šanci. Už ale nemáme co ztratit. Čím více budeme mluvit oplay off, tím to bude pro tým horší,“ myslí si pardubický trenér Jiří Šejba, který neponechal nic náhodě. „Pozvali jsme si psychoterapeutku. Byla snámi ve středu a vneděli vždy po tréninku a myslím, že nám to pomohlo. Nálada se rozhodně zvedla. Bylo to něco jiného než obvykle.“

Ernest Bokroš si vminulém duelu proti Pardubicím odbyl premiéru na lavičce Vítkovic a od té doby se hrálo vrychlém sledu dvakrát či třikrát týdně. Teprve minulý týden měl nějaký čas, aby smužstvem nacvičil to, co potřeboval. „Myslím si, že nám pauza přišla vhod. Pořádně jsme projeli věci, které nebyly ideální a potřebovali jsme je procvičit. Ale teprve zápasy ukáží, zda to kněčemu bude. Pokud nebudeme mít výsledky, tak řeči, že jsme pauzu dobře využili, budou kničemu,“ vrátil se kpřestávce Bokroš.

Mužstvo kzápasu odjelo ráno a vČechách zůstane až do pátku, kdy je čeká duel vLitvínově. Tým je skoro kompletní, vPardubicích bude chybět akorát bek Jaroslav Mrázek „Je nemocný a bere antibiotika. Naštěstí je to jediná ztráta a teprve na místě se rozhodneme, zda ho někdo nahradí, nebo budeme hrát na sedm beků,“ řekl ksestavě ostravský trenér.

Ačkoli ostravský tým nemá předkolo ještě jasné, vše má ve svých rukou. Odesítku se pere vpodstatě už jen jedenáct týmů. Ale kolik bodů bude kjistotě potřeba? „Jsou to pořád kalkulace. Nikdo nemůže říct, že tolik a tolik bodů bude stačit. Po nepovedených zápasech sKarlovými Vary a Třincem už můžeme uvažovat jen opředkole. Všechny týmy okolo nás mají těžké rozlosování, itřeba Třinec vÚstí to bude mít hodně složité. My se nesmíme dívat na to, jak budou hrát ostatní. Pokud přivezeme zvenku nějaké body, play off se hodně přiblížíme,“ dodal Bokroš.