„Kadaň není příliš hezké město, takže to tam moc hezky vypadat nebude,“ usmál se po druhém vítězství útočník Sarezy Radek Hubáček. „Těžko říct, jaké to tam bude. Oni jsou doma hodně těžkým a nevyzpytatelným soupeřem. Nechci říct, že jsou venku poloviční, ale jejich opravdová síla se skrývá vzápasech na jejich ledě,“ pokračoval Hubáček.

Se vstupem do play off Sareza opět začala vyhrávat. Vyhrála obě dvě utkání na svém kluzišti. To druhé se však nerodilo lehce. „Byl to oněco těžší zápas než ten první. Za stavu 1:1 věděly obě strany, že musejí rozhodnout ve svůj prospěch. Kadaň věděla, že pokud prohraje idruhé utkání, bude na tom hodně špatně, a proto do toho šla po hlavě. Já si ale myslím, že jsme hráli možná ilépe než ve čtvrtek a nakonec jsme to zvládli. Musím ale přiznat, že jsem byl zavařený jako okurky,“ prozradil opět súsměvem ostravský útočník.

Hodně sporný moment přišel ve čtyřiačtyřicáté minutě druhého duelu. Za stavu 1:1 dokázala Kadaň vpřesilovce strhnout vedení na svou stranu. Domácí se ale hodně zlobili. Severočechů totiž vté chvíli bylo na ledě už delší dobu šest. „Tuhle situaci nemůžu posoudit, protože jsem byl zrovna vpoli. Až když se radovali, tak jsem zahlédl, že celá naše střídačka křičí, že jich je šest a vtu chvíli jich tam šest bylo. Nevím ale, kdy se tam ten hráč navíc dostal,“ kroutil hlavou Hubáček.

Vpondělí se ale bude hrát prakticky znovu od začátku. Ostravané jsou si vědomi toho, že nesmí svého soupeře podcenit. Aco musí Sareza udělat pro to, aby využila první „mečbol“? Hubáček vtom má jasno. „Kadaň se všechny zápasy snaží rozhodnout vprvních deseti minutách, proto si ji musíme pohlídat hned na začátku. Pokud ustojíme počáteční tlak, určitě dokážeme uspět.“

Zdeněk Janiurek ml.