Vítkovice vyhrály, play off se ale nepřiblížily

Ostrava - Vítkovice musely proti Zlínu bezpodmínečně vyhrát. Jedině to jim zaručuje aspoň teoretickou naději, že si letos zahrají vplay off. Proti soupeři, kterému už onic nejde, se jim to podařilo, když vyhrály 3:1.

17.2.2008

Ilustrační fotoFoto: Aleš Krecl

Uspěly po pěti porážkách vřadě, navíc ve druhé třetině obránce Heš vpřesilovce ukončil 131minut dlouhé čekání na branku.

Zlín ale dlouho kousal a domácí se opět trápili vkoncovce. Výrazem zoufalé křeče byla akce Jiřího Burgra vprvní třetině. Ujel obráncům, stahovačkou se zbavil Murína, ale netrefil prázdnou branku. Na první gól se tak čekalo až do poloviny zápasu. „Bylo na nich vidět, že nemají co ztratit a hráli absolutně uvolněně. Nám šlo opřežití a bylo to na nás vidět,“ řekl střelec úvodní branky Jiří Heš, který se trefil teprve podruhé vsezoně.

Vzávěrečné části zvýšil Hruška, ale drama ze zápasu ještě udělal Balaštík, který se přesným zásahem dostal na první místo mezi střelci extraligy ogól před sparťana Tona. Uklidnění na vítkovické hole přinesl vzávěru Krenželok.

Domácí si vítězství zasloužili, což uznal itrenér Zlína Rostislav Vlach. „Bylo to dlouho vyrovnané utkání, ve kterém rozhodly maličkosti. Vzávěrečné třetině nám chybělo itrochu štěstí, ovšem domácí byli přece jen lepší,“ uvedl zlínský trenér.

Přestože ostravští hokejisté ukončili čekání na vítězství, před posledním kolem musí spoléhat na zaváhání soupeřů. Ostatní týmy, se kterými bojují oplay off svýjimkou Plzně vyhrály, a právě na ně a na Kladno ztrácí Vítkovice dva body a mají horší vzájemnou bilanci. Musí tedy proti Slavii vyhrát vzákladním hracím čase a věřit, že jeden ze soupeřů vyjde naprázdno.

„Nepřipouštíme si, že by to nevyšlo. Ale opravdu to už nemáme ve svých rukou,“ posteskl si útočník Radim Hruška. „Všechny výsledky jsou proti nám. Ale do té situace jsme se dostali vlastní vinou a vůbec jsme to neměli připustit. Teď už jen musíme doufat,“ doplnil JiříHeš.

Vítkovice– Zlín 3:1 (0:0, 1:0, 2:1), Branky: 31.Heš (Ovčačík), 46.Hruška, 57.Krenželok (Burger)– 56.Balaštík (Leška). Rozhodčí: Homola, Mikula– Blümel, Barvíř. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. Diváci:4897. muž zápasu: Hruška

Prusek– Jurečka, Barinka, Trnka, Kuboš, Ovčačík, Heš– Tomášek, Burger, Krenželok– Ujčík, Šimíček, Hubáček– Klimek, Hruška, Köhler– Svačina, Jánoš, Vala. Trenér:Bokroš

Murín– Galvas, Hamrlík, Nosek, Ďurák, Hlavačka, Lučka, Bořuta, Vosátko– Balaštík, Leška, Rachůnek– Okál, Mokrejš, Brunec– M. Pšurný, Balán, Záhorovský– Kubiš, Rom. Vlach, F. Čech. Trenér: Ros.Vlach

52. kolo - čtvrtek 21. února v 17.30:

Zlín – Liberec (předchozí zápasy: 3:5, 2:1, 0:2), Vítkovice Steel - Slavia Praha (0:7, 2:4, 3:1), Litvínov - Ústí nad Labem (1:2 p. p., 4:3, 2:0), Kladno – Pardubice (3:2 p. p., 2:3 p. p., 1:4), Plzeň - Sparta Praha (3:1, 4:3 s. n., 5:4 p. p.), Karlovy Vary – České Budějovice (6:5 s. n., 0:2, 1:0 s. n.), Oceláři Třinec – Znojmo (4:1, 2:3, 0:6).

Baník tentokrát gól nedal, v Žilině prohrál 0:2

Fotbalisté Baníku Ostrava poprvé v zimní přípravě prohráli. V sobotním poledni nestačili na Žilinu, druhý tým slovenské nejvyšší ligy vyhrál na vlastní půdě 2:0. V sestavě Baníku si odbyli premiéru mladý gólman Jakub Lapeš, čerstvá posila Jiří Fleišman a testovaný tožský stoper Hakim Ouro-Sama.

Při požáru hospodářské budovy v Bravanticích zemřel člověk

Pět jednotek hasičů zasahovalo v noci na sobotu u požáru dvoupatrové budovy v Bravanticích.

Srazil dítě a ujel. Pomozte policii s vypátráním řidiče

Ostravští kriminalisté pátrají po řidiči, který v pátek kolem 15.15 hodin v Hlučínské ulici srazil devítileté dítě a z místa nehody ujel.