Juniorka Vítkovic měla skvělý vstup do soutěže a dlouho se vyhřívala na předních pozicích. Poté však přišly hráčské přesuny a společně snimi došlo ikprvním výpadkům. Svěřenci trenéra Zdeňka Motáka jsou aktuálně osmí, jenže tabulka extraligy je tak vyrovnaná, že postup na druhé místo není nereálný.

„Poslední zápasy určitě nebudeme šidit. Osmé místo ještě nemáme jisté, a proto půjdeme do utkání naplno. Pokud se nám bude dařit, můžeme se klidně dostat ina druhé místo. Do play off chceme zco nejlepší pozice,“ řekl Moták.

„Jsme trochu oslabeni, máme hodně hráčů vAmerice a dost kluků se vprůběhu soutěže přesunulo například do Sarezy. Itak jsem ale přesvědčen, že máme silné mužstvo a že do play off půjdeme zčelních pozic,“ dodalMoták.

Oněco hektičtější sezonu měli dorostenci. Ti po celou dobu balancovali na pomezí první a druhé půlky tabulky. Konec základní části je však zastihl vdobré formě a před posledními dvěma zápasy jsou jedenáctí. Vítkovičtí mladíci mají už jistotu play off vkapse. Nyní je jen otázka, zkteré pozice do něj půjdou. Teoreticky by se mohli dostat až na sedmou příčku tabulky dorostenecké extraligy.

Domácí zápasy Vítkovic, pátek 22.února: Junioři– Sareza Ostrava (18). Sobota 23.února: Dorost– Třinec (13).

(jaz)