Základní část extraligy zakončily stejným způsobem, kterým se prezentovaly po většinu sezony– jedním slovem tragicky. Slavia se ani moc nenadřela a vpoklidu si došla pro vítězství.

„Bylo to iotom, že jsme věděli, jak hrají ostatní a že by nám ani vítězství nestačilo. Ale chtěli jsme se sdiváky rozloučit vítězstvím: Dali jsme ovšem jen jeden gól a to je vtakové situaci málo,“ postěžoval si Viktor Ujčík, který jako jediný zhráčů našel vsobě odvahu a předstoupil před novináře. Ostatní beze slova zmizeli všatně.

Faktem je, že ostravský tým nepostupoval ani minutu. Plzeň iKladno si situaci bez problémů pohlídali, ale to neomlouvá to, že tým nebyl schopen porazit ani posledního soupeře. Po výkonu, který předvedl, si letos play off opravdu nezaslouží. „Myslel jsem si, že ostatní zápasy dopadnou vnáš neprospěch, ale my jsme nedokázali udělat ani ten první krok a Slavii porazit,“ kroutil hlavouUjčík.

Ostravský tým se tak už podruhé za sebou nedostal do play off a teprve další dny ukáží, jaké to bude mít důsledky. Zatím ivedení zůstává poměrně opatrné. „Jsem neuvěřitelně zklamaný. Ale vtéto chvíli nechci nic řešit, protože bych mohl říct věci, které by mě potom mrzely. Teprve čas ukáže, jaké důsledky to bude mít pro složení mužstva,“ rezignovaně prohlásil prezident klubu František Černík.

Play out jako trest

Pro Vítkovice sezona neskončí. Jako trest může působit, že musí odehrát dvanáct absolutně zbytečných zápasů vplay out. Ten nejbližší je čeká příští pátek, kdy nastoupí doma proti Ústí nad Labem. „Mě se otom teďka strašně těžko mluví. Motivace není samozřejmě vůbec žádná. Ústí nás nemůže dohnat, ikdyby všechno vyhrálo. Je to oničem,“ popsal atmosféru nadcházejících zápasů vítkovický útočník ViktorUjčík.

Hráči se tak mohou těšit nejenom na „vyhecované“ duely, ale především na „vynikající“ atmosféru. Otázka totiž je, kdo na tyto zápasy bude chodit. Vítkovický fanoušek dostal druhý úder za sebou, a vůbec by nebylo překvapivé, kdyby na klub zanevřel.

Vítkovice– Slavia 1:2 (0:1, 1:0, 0:1), Branky: 32.Ujčík (Hubáček)– 10.Růžička (Sklenář), 55.Bednář (Vondrka).Rozhodčí: Kubeš, Minář– Dřinovský, Čech. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:0. Diváci:5186. muž zápasu: Bednář

Prusek– Jurečka, Barinka, Kuboš, Trnka, Ovčačík, Heš, Mrázek– Tomášek, Burger, Krenželok– Ujčík, Šimíček, Hubáček– Klimek, R. Hruška, Köhler– Svačina, Jánoš, Vala Trenér: Bokroš.

Svoboda– Kolařík, Drtina, Žižka, Sloboda, Novák, Jebavý– Bednář, Beránek, Vondrka– D. Hruška, Klepiš, Tomica– Micka, Rataj, Sup– Sklenář, Růžička ml., Doležal. Trenér: Růžička.

Hlasy trenérů:

Vladimír Růžička (Slavia): Myslím že to nebylo vůbec jednoduché. Jsem rád, že jsme to tady zvládli, protože nám nikdo nevěřil, každý si myslel, že to vypustíme. Proto mě těší, že jsme předvedli takový výkon. Hráčům jsem říkal, ať to berou už jako zápas play off, musíme se na něj začít připravovat a to vynikající příležitost

Petr Bolek (Vítkovice): Dneska to nebylo až tak špatné. Vprvní třetině byl soupeř aktivnější, ve druhé jsme vyrovnali hru, ale zvyložených jsme dokázali dát jediný gól. Závěr si pak soupeř pohlídal.

Další utkání:

Kladno - Pardubice 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) Branky a nahrávky: 37. Martin Procházka (Patera), 43. Kalla (Bělohlav), 58. Horna (Kalla). Rozhodčí: Šindler, Hradil - Kostka, Bláha. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 4186.

Plzeň - Sparta 3:1 (1:0, 1:1, 1:0) Branky a nahrávky: 5. Důras (Jasečko), 27. Ludvík (Vampola), 56. Vampola (Benák) - 40. P. Nedvěd (Ton). Rozhodčí: Husička, Jeřábek - Kis, Padevět. Vyloučení: 6:10. Využití: 2:1. Diváci: 7071. Třetiny: 1:0, 1:1, 1:0.

Litvínov - Ústí 2:3 po s. n. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0) Branky a nahrávky: 37. Šlégr (Lukeš), 60. Jenáček (Branda) - 12. Špirko (Janků), 30. Čaloun (Němeček), rozhodující sam. nájezd V. Novák. Rozhodčí: Turčan, Mikula - Křivský, Hejduk. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Diváci: 6353.

Třinec - Znojmo 5:1 (2:0, 3:0, 0:1) Branky a nahrávky: 15. Skořepa (Kundrátek), 19. Polanský (Výborný), 29. Korhoň (Peterek), 33. D. Moravec (Pácal), 37. P. Barinka (M. Výborný) - 43. Chvátal (Mojžíš). Rozhodčí: Šír, Fraňo - Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 6:11. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3144.

Zlín - Liberec 3:5 (2:0, 1:2, 0:3) Branky a nahrávky: 14. Záhorovský (Okál), 14. M. Pšurný (R. Pšurný), 30. Balaštík (Hamrlík) - 36. V. Nedorost (Pabiška), 40. Podkonický (Jiruš), 49. Zíb, 56. L. Čermák (Pletka), 60. L. Čermák. Rozhodčí: Homola, Hribík - Bejček, Svoboda. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:2. Diváci: 3587.

Karlovy Vary - České Budějovice 3:4 v prodl. (0:2, 2:0, 1:1 - 0:1) Branky a nahrávky: 30. Milan Procházka (Melenovský), 40. Košťál (Dobroň), 47. Kumstát (Dobroň) - 3. Vydarený, 17. Kůrka (V. Hübl), 45. L. Květoň (Frolo), 62. Hudec (Gřegořek). Rozhodčí: Polák, Pešina - Čížek, Prchal. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:3. Diváci: 3061.

14. Slovan Ústečtí Lvi 52 6 7 8 31 107:196 40

Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet výher v prodloužení či po samostatných nájezdech, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech, počet porážek v normální hrací době, skóre a počet