Necelý týden po osmifinálovém triumfu nad Kadaní se hokejisté ostravské Sarezy opět vydávají bojovat. Jejich čtvrtfinálovým soupeřem bude ambiciózní Olomouc, která má výhodu domácího prostředí vprvních dvou utkáních. „Vtéto sérii máme několik plusů a několik minusů. Kladem je naše vyrovnaná série stímto celkem. Máme dobrou pohodu vkabině a chuť vyhrát. Výhodou pro nás může být ifakt, že jsme rozehranější než Olomouc,“ shrnul klady svého celku trenér Jan Vavrečka.

„Naopak nevýhodou je to, že poslední zápas základní části jsme hráli právě unich. Pro nás to byla generálka na play off, a Olomouc tak poznala naši skutečnou sílu. Myslím, že se na nás poctivě připraví a nepodcenínás.“

Otázkou stále zůstává, kdo přijde Ostravanům vypomoci zextraligových Vítkovic, které už teoreticky nemají oco hrát. „Zatím nevíme, jak se vedení obou klubů domluví, bylo by ale fér, kdyby nám pomohli. Určitě chceme Svačinu, Hubáčka a Klimka. Jisté je, že jedničkou vbráně bude Jakub Čech, který se dohodl se Zlínem, že sezonu dohraje unás,“ dodal Vavrečka.

Čtvrtfinálová série mezi Sarezou Ostrava a Olomoucí začíná v neděli na ledě domácích Hanáků, kde budou boje pokračovat také vpondělí. VOstravě se bude hrát ve čtvrtek a vpátek (28. a 29.února).

Zdeněk Janiurek ml.