Pětatřicetiletý Pavel Šebesta hokejově vyrůstal v extraligových Vítkovicích, s nimiž si zahrál i finále tehdy ještě federální ligy. Poté střídavě oblékal dresy Opavy a Havířova. V sezoně 2004/2005 přestoupil do Sarezy Ostrava, kde se okamžitě stal jednou z opor mužstva a později i kapitánem.

Tahoun ostravského prvoligového celku v uplynulé sezoně opustil Sarezu a sezonu dohrával v Mladé Boleslavi s níž slavil i historický postup do extraligy. Těsně před začátkem letní přípravy však vedení klubu oznámil svůj odchod. „Od týmu jsem sice dostal fantastickou nabídku, přesto jsem si řekl, že nastal čas, kdy bych se měl začít věnovat něčemu jinému,“ prozradil důvody konce kariéry Šebesta. „Nyní budu pracovat v jedné projektové firmě,“ dodal.

Podobně se ke své hokejové budoucnosti postavil další ostravský hráč Radovan Glas. Ten začínal v Hutních Montážích Ostrava, později hájil barvy Vítkovic, následně Poruby a Sarezy. Třiatřicetiletý útočník však nekončí s hokejem nadobro. „Profesionální kariéru už mám sice za sebou, ale hrát chci dál. Už teď jsem předběžně domluvený s druholigovým Valašským Meziříčím, navíc se budu v Sareze věnovat žákům. Na hokej určitě nezanevřu,“ usmál se Glas.

(jaz, zi)