Zhruba osm desítek malých hokejistů absolvuje během tří týdnů náročný, ale přesto zábavný hokejový kemp. Akci pořádá sdružení Hokejová škola Ostrava, jejímiž hlavními představiteli jsou Petr Česlík a Jan Vavrečka, v současné době trenér prvoligové Sarezy. „Máme za sebou první týden a vše zatím probíhá bez jakýchkoli problémů. Úvodní turnus absolvovalo třicet dětí. Přibližně stejný počet žáčků máme také v následujících dvou týdnech,“ zmínil Vavrečka.

Kempu pořádaného ve vítkovické ČEZ Aréně se kromě českých hráčů účastní také několik zájemců ze zahraničí. „Minulý týden jsme tady měli osm Němců a jednoho Švýcara. V dalších turnusech ale přijede také několik cizinců, což nás těší.“ Loňský první ročník byl spíše testem, zda bude o projekt zájem. Vše ale vyšlo na jedničku, a tak hokejový kemp otevřel brány i letos. „Minulý rok se opravdu povedl. Všichni byli spokojení, a tak jsme nad pokračováním dlouho neváhali,“ prozradil Vavrečka.

„Naším cílem ale není jen dobrá příprava na novou sezonu. Našim svěřencům nabízíme i bohatý program pro volný čas. Víc než tréninkový kemp je to spíš takový hokejový tábor,“ pokračoval. Kromě zábavy však mají vedoucí kempu připraven pro malé hokejisty také velice tvrdý tréninkový program. Kromě Vavrečky a Česlíka se žáčkům věnují Martin Olšer, Kamil Rudl, Aleš Flašar, Daniel Marosz, Martin Peslar a Igor Apostolidis. Příprava probíhá nejen na ledě, ale také na atletické dráze.

„Ty tréninky jsou přece jen náročné, ale i k nim přistupujeme trochu zábavně. Za našimi žáčky se totiž chodí dívat i profesionální hokejisté a absolvují s nimi trénink. Měli jsme tu už Marka Ivana a Roberta Najdka. Ještě jsme oslovili Zbyňka Irgla a Romana Šimička a pár dalších kluků z áčka Vítkovic,“ dodal Vavrečka.

(jaz)